GündemGülyalıOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyaset

BAŞKAN GÜLER GÖNÜLLERİ FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN GÜLER GÜLYALI’DA

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı ilçesini ziyaret etti. İlçeyi karış karış gezen Başkan Güler, balıkçı barınağından pazar yerine, esnaf ziyaretinden tekstil fabrikasına kadar gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe ilçe gezilerine devam ediyor. Her gün bir ilçeyi bazı günler birden fazla ilçeyi ziyaret eden Başkan Güler, Gülyalı’da vatandaşlarla buluştu. Gülyalı ziyaretine Balıkçı Barınağındaki balıkçı esnafıyla bir araya gelerek başlayan Başkan Güler, burada incelemelerde bulunduktan sonra açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN GÜLER: “GÜLYALI EN BÜYÜK YATIRIMLARIN YAPILDIĞI YER”

Gülyalı’ya Ordu’nun en önemli yatırımının yapıldığını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Gülyalı, havalimanı gibi yapılmayacak denilen yatırımların yapıldığını yer” dedi.

Başkan Güler, “Gülyalı Ordu’muzun yıldızı olan ilçelerimizden bir tanesi. Havaalanı gibi en büyük yatırımların yapıldığı yer. Bakanlığım döneminde havaalanın yapılması için çok uğraştım. Yapılmayacak denilen havaalanını yaptık. Gülyalı’ya ne yapılsa yakışır. Gerçekten de yiğit insanların bulunduğu yer. İnşallah 20’de 20 yaparak güzel bir sonuç alacağız” diye konuştu.

“GÜLYALI’YA 70 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”

Gülyalı ilçesine 70 milyon liralık yatırım yaptıklarını da söyleyen Başkan Güler, yapılacak çalışmalarla Gülyalı’nın daha da güzel bir hale geleceğini vurguladı.

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gülyalı’ya 70 milyon TL yatırım yaptık. Bugün bu çalışmaları 400 milyon TL’ye yapmamız mümkün değil. Bu çalışmaları kendi makinalarımızla yaptık. Çikolata Park’ı Marino Alışveriş Merkezi diye adlandırdığımız bir yer haline getirdik. Şimdi orada 50 çeşit çikolata üretiyoruz. Çikolatayı bir marka haline getirdik. Kakao çekirdeğinden çikolata üreten ikinci ülke değil ikinci yeriz. Gelen turistlerimizi buraya getiriyoruz. Burası bizim yüz akımız. Burada ayrıca sıcak cam stüdyomuz var. Biz burada eğitimler de veriyoruz. Yakında dünyanın en iyi dondurmasını da buraya getireceğiz. Dünyanın en iyi dondurmacısı Ordulu. İtalya’da dondurmanın merkezinde altın madalya almış bir kardeşimiz. Şimdi onu Gülyalı’ya getirtiyoruz. Bir yanda çikolata bir yanda dondurma bir yandan da sıcak cam atölyesi ve diğer çalışmalarla Gülyalı güzel bir hale gelecek. Bu balıkçı barınağı da sizinle beraber daha da zenginleşecek. İlçede 27 bin 340 metrelik yolu konforlu hale getirdik. 44 km içme suyu, 6 km kanalizasyon hattı yaptık. Turnasuyu’nun bambaşka bir hale getirdik. Irmağın kenarına kayıkların yanaşması için iskeleler yaptık. Turnasuyu yeni dönemde Allah nasip ederse bir teknoloji vadisi haline getirmeyi düşünüyoruz. Üniversiteye ışık tutacak AR-GE çalışmaları yapacağız. Turnasuyu başlı başına bir merkez olacak. Gülyalı’ya da doğal gaz getirdik. Çalışmalarımız bir bütün halinde devam edecek. Sizin için her şeyi yapmaya hazırız.”

Başkan Güler, balıkçı barınağındaki programın ardından Gülyalı esnafını ve ilçede kurulan pazar yerini ziyaret etti. Esnafları bir bir dolaşan Başkan Güler, kendilerine hayırlı işler temennisinde bulundu. Pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Güler, kendinden istekte bulunan vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

BAŞKAN GÜLER TEKSTİL ÇALIŞANLARININ SOFRASINA MİSAFİR OLDU

Başkan Güler daha sonrasında ise ilçede faaliyet gösteren bir tekstil atölyesinde çalışanların sofrasına misafir oldu. İşçiler ile birlikte yemekte buluşan Başkan Güler, kendileriyle de sohbet ederek işlerinde kolaylıklar diledi.

haber 28WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.42 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.40 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.39 1 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.39 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.38 2 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.38 1 WhatsApp Image 2024 01 23 at 17.45.38

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu