Gündem

Başkan Güler’den Berat Kandili Mesajı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin kandilini tebrik etti. Yaşanan deprem afeti dolayısıyla ülkece çok üzgün olduklarını ileten Başkan Güler, bu zor günleri dayanışma ruhu içerisinde hep birlikte aşacaklarını söyledi.

 

Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kandiller, birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın pekiştiği manevi değeri yüksek özel günlerdir.

Millet olarak Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin huzuru içerisindeyiz.

Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat Kandili değerli halkımız başta olmak üzere İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini dilerim.

Böyle bir mübarek geceyi idrak edeceğimiz bugünde, ülke olarak yaşadığımız büyük depremin yaralarının sarılması için dualarımızı yaparken yardım seferberliğine ve dayanışma ruhu içinde hareket etmeye de devam edeceğiz.

Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet, hastanelerde tedavi gören yarılılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı etkileyen deprem felaketinin yaralarını hızlıca sarma temennisiyle, başta Ordulu hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm İslâm âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu