GündemEkonomiİlçelerÜnye

Başkan Kumaş ” Yatırımcılar Doğru Karar Veriyor”

Ünye Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş, altın fiyatlarının son bir haftadaki durumunu değerlendirerek, ileriki tarihlerde nasıl bir yol izleyeceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Haftaya hafif yükselişle başlayan altın fiyatları hafta sonunu ise 5 ve 10 TL aşağı seviyelerde kapatarak, yatırımcılarının doğru bir karar verdiğini bir kez daha göstergesi oldu.

Ons bazında 1850 dolar ile 1800 dolar arasında gidip geldiğini ifade eden Başkan Nuri Kumaş, altın fiyatlarına Avrupa, Asya ve Londra yönünden baktığımızda fed baskısında olduğunu görüyoruz” dedi.
Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Kumaş, Fed faizleri durduğu an altının yükseleceğini kısa zamanda göreceğiz diyerek,

“2022 yılının ve 2023 yılının ilk aylarını değerlendirdiğimizde mesleğimizde de enteresan alış verişler olmaya başladı. Kuyumculuk mesleğinin dinlendiği dönemler kış sezonu Aralık, Ocak ve Şubat döneminde daha çok altınların bozulduğunu görüyorduk bu zamana kadar. Ancak şuan aksine satışların devam ettiğini gördük. İki satışımız varsa bir bozma işlemlerimiz var.”

Kumaş “Altın En Güvenli Liman”

Yatırımcıları hiç bir zaman üzmeyen altın, ara da sıra da inişler ve çıkışlar yaşasa da hiçbir zaman yatırımcısının en güvenli limanı olmaya devam ediyor.

2017 yılından bu yana Ünye Kuyumcular Derneği Başkanlığı yapan Nuri Kumaş, bu zamana kadar, İkizce, Akkuş, Çaybaşı, İlküvez’ e Ünye’ye de bulunan bütün üyelerimize ve meslektaşlarımıza seslenerek “Bu seneki durum farklı, Altın en güvenli liman ve yatırımcıların kralıdır” diyerek yatırımcılara seslendi.

Halk arasındaki yapılan değerlendirmelerde altın 10 TL çıktığı zaman altın çıktı oluyor ama 1 TL düştüğünde çok düşmüş gibi bir bilinçaltı oluşuyor diyen Başkan Kumaş,

“Yatırımcılar altın almadan önce dernek olarak bütün vatandaşlarımızın kuyumcularını tercih ettiklerinde fiyatını bilerek gönderiyoruz. Bu sayede düzgün alışverişlerin yapılmasının sağlıyoruz. Tezgahtar size yüksek fiyat söylese o geçerli olmaz. Çünkü bizler dernek olarak tavsiye edilen fiyat olarak yayınlıyoruz. 2 bin altı yüz 3 bin altı yüz ek gösterge dedikleri devlet memuru kanunu iyileşmeler olduktan sonra birçok insan emekli oldu. Toplu olarak para altıkların da o paraların bir kısmını da altına yatırım yaptı. Bu ayların hareketliliğini onun farkı olarak görüyoruz.”

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu