GündemİlçelerÜnyeYaşam

Başkan Özdemir’den Depremzedelere Mesaj

Deprem bölgesindeki yardım desteklerini afetin yaşandığı ilk günden bu yana depremzedelere ulaştıran Türk Kızılay’ı yardımların bir an önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kızılay Ünye Şube Başkanı Halit Özdemir, çalışanlar ve gönüllü ekibi ile birlikte hem deprem bölgesi için hem de Ünye’ye gelen depremzede vatandaşlar için yardımların devam ettiğini ancak AFAD’ ın deprem bölgesi için gönderilen yardımların özellikle ayni yardımlar konusunda “kesinlikle haberimiz olmadan yardım göndermeyin” uyarı yaptığını belirtti.

İki haftadır deprem bölgeleri için toplanan 6 TIR dolusu yardımların kaymakamlık ve belediyenin koordinesinde, deprem bölgesine iletildiğini belirten Başkan Halit Özdemir,

“Kardeş şehir olarak ilan edilmiş olan Adıyaman ve tüm ilçe ve köylerini, Ordu vilayeti, Ordu il ve Ünye Kızılay’ı olarak, desteklerimizi yapıyoruz. AFAD’ dan gelen bir telefon ile bölgedeki yardımların doluluk oranlarını aştığını bundan sonra bilgimiz olmadan yardım göndermemiz gerektiğini söylediler. Ancak Kızılay olarak ayni ve maddi yardım etmek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul etme sürecimiz devam ediyor.” dedi.

 

Milletimiz Çok Büyük Bir Teveccühle Meydana Çıkarak Yardım Etti

Türkiye’yi yasa boğan iki büyük depremin ardından ülke olarak büyük bir dayanışma ve yardımlaşma içinde bütün yardım kuruluşlarının ekipleri ile birlikte canla başla çalışarak 85 milyon meydana çıktığını belirten Ünye Kızılay şube Başkanı Halit Özdemir, deprem bölgesindeki yardımların çığ gibi büyüdüğünü ifade etti.

Afet bölgesine tekrar yardım akışının devam etmesi durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda alınan bilgileri yardım etmek isteyen vatandaşlara duyurarak yardımların deprem bölgesine yeniden gideceğini vurgulayan Başkan Özdemir,

“Şuan için deprem bölgesinden ilçemize misafir olarak gelen yaklaşık 2 bine yakın depremzede var. Belediye ve Kızılay olarak bütün ihtiyaçlarını karşılamak için sahadayız. Yardım için belirli noktalarda kurulan yardım toplama merkezlerimizde toplanarak ihtiyaç halinde gerek Ünye’deki depremzede misafirlerimize gerekse deprem bölgesine ulaştırılacak.” dedi.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu