GündemÜnyeÜnye Belediyesi

Başkan Tavlı, “Çocuklarımız Geleceğimizdir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, çocukların; barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcisi olduklarını ifade ederek, “Dünyaya gülen gözlerle bakan, çocuklarımızın yüzlerinde gülücüklerin kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması ve geleceğe güvenle bakabilmesi en büyük amacımızdır” dedi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920’de açılan gazi meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar geçen süre içerisinde Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza meclisimizin kurulmasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocukları tarafından coşkuyla kutlanmaktadır. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Ayrıca çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir. Bu bayramı onlara armağan eden atalarımızın izinden giderek; ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Dünyaya en güzel gözlerle bakan, yaşamak için herkese umut veren, can veren çocukların yüzlerinde gülücüklerin kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulusal Egemenliğimizi bizlere sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları ile bağımsızlık yolunda canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve saygıyla anıyorum. TBMM’nin 103. kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu