GündemSiyaset

Başkan Türkmen: “Yargı Olmadan Siyaset Dizayn Edilemez”

Deva Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Türkmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik yargılama süreci ve cezaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Türkmen, “Milletin oyu ile seçilenleri ancak milletin oyu görevden alır. Yargı ile siyaseti dizayn etmek mümkün değildir.” dedi.

Deva Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Türkmen, yaptığı değerlendirmede, “Ülkede hukuk olmazsa vatandaşın devlete güveninin olmayacağını vurgulayarak; “Şimdi buna; öngörüsüzlük mü dersiniz? Vicdansızlık mı dersiniz? Demokrasiyi içine sindirememek mi dersiniz? Hukukun gücünün, güçlünün hukukuna dönüşmesi mi dersiniz? Bilemem.
Ama milletin oyu ile seçilenleri ancak milletin oyu görevden alır. Yargı ile siyaseti dizayn etmek mümkün değildir. Geçmişte de böyle oldu şimdi de böyle olacaktır. Bir ülkede; Hukuk olmazsa huzur olmaz, hukuk olmazsa eşitlik olmaz, hukuk olmazsa vatandaşın devletine güveni olmaz.
Bu ülkede hukuk böyle olursa adalet olmaz, adaletin olmadığı bir ülkedeyse yatırım olmaz, refah olmaz, para olmaz. Bunların olmadığı bir ülkede de insanlar mutlu olmaz, olamaz.
Bu konu, sadece bir belediye başkanına yapılmış hukuksuzluk olarak değerlendirilmemelidir. Bu olay; Çocuklarımıza, gençlerimize yani bu ülkenin geleceğine yapılmış çok büyük bir kötülüktür.
İlk seçimde, ülkemize bu planlı kötülüğü yapan hukuk tanımaz yöneticilerden kurtulmak şart olmuştur.” değerlendirmelerine yer verdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu