YaşamEğitimGündem

Ünyeli Minikler Yerli ve Milli Ürünlerle Geleceğe Yürüyor

Ünye’de eğitim veren Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrenci, öğretmen ve velileri düzenledikleri “Yerli Malı Haftası” etkinliği ile yerlilik ve milliliğin doyasıya yaşadığı bir gün ortaya koydular. 32 öğrenci ve 32 velinin bir araya gelerek düzenlediği etkinlik renkli görüntüler oluşturdu.

Her yıl 13-18 Aralık tarihlerinde kutlanan Turum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası kapsamında okulun 2/D sınıfı öğretmeni Ebru Varol Baltacı öncülüğünde lezzet dolu bir program düzenlendi. Velilerin de destek verdiği programa Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz de katılım göstererek yerli malının önemine dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Tokgöz: “Yerli ve Milli İstikrarı Sürdürelim”

Öğrencilerin aileleriyle birlikte evlerinde hazırlayıp getirdikleri birbirinden lezzetli yemekleri tatma fırsatı da bulan Müdür Tokgöz, minik öğrencilerle bu haftanın önemi üzerine sohbet etti.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tokgöz şöyle konuştu:

“Türkiye yerli ve milli ürünleriyle geleceğini şekillendirebilen bir ülke olarak öne çıkıyor. Çocuklarımız, büyüklerinden gördükleri tarımsal faaliyetlerin tarladan sofraya gelen sürecini burada sonuca erdirerek bizlere güzel bir sunum yaptılar. Birbirinden güzel börekler çörekler, ev hanımlarımızın yaptığı yemekler burada görücüye çıkmış oldu. Öğrencilerimizi, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum. Yeli ve milli ürünleri kullanalım ki kendi kendine yetebilen bir ülke olma istikrarını sürdürelim.”

 

Sınıf Öğretmeni: “Yerli ve Milli Bir Haritada Geleceğe Yürüyoruz”

Etkinliğin düzenlenmesine katkı sunarak miniklerle birlikte renkli görüntüler veren sınıf öğretmeni Ebru Varol Baltacı ise, “Bu etkinlikle öğrencilerimizin yerli ve milli duygularına can katmış olduk. Onlar da annelerinin elleriyle yaptıkları ürünleri okula getirip sergilemekten mutluluk duydular. Bizler öğretmenler olarak bugünün küçükleri yarının büyüklerine yerli milli bir yol haritası çizmek zorundayız. İnanıyorum ki onlar da bu haritada emin adımlarla yürüyeceklerdir.” İfadeleriyle günü özetledi.

 

Miniklerin Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası programı, çeşitli resim, müzik, gösteri ve yarışmalarla gün boyun devam etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu