SiyasetÜnye Belediyesi

Belediye Meclisi İlk Kez Toplandı

Ünye Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Gündemdeki Maddeler Görüşüldü

Ünye Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, belediye meclis üyeleri tarafından gündemdeki maddeler titizlikle ele alındı.

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 1
Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 1

Komisyon Üyeleri Belirlendi

Toplantıda, komisyonlarda görev alacak meclis üyeleri de belirlendi. Yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis Birinci Başkan Vekilliği’ne Mustafa Şener, Meclis İkinci Başkan Vekilliği’ne Abdulkadir Demir seçildi. Ayrıca, Yılmaz Turan, Ercan Yıldırım ve Mehmet Arslan Encümen Üyeliği’ne getirildi.

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Divan Kâtipliği ve Üyelikler

Divan Kâtipliği asil üyeliğine Neşe Akgül Tiyaloğlu ve İsa Türk, yedek üyeliğe ise Hüseyin Kalkan ve Merve Nur Tokaç seçildi.

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 4
Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 4

Komisyonlara Atamalar

İmar Komisyon Üyeliği’ne Yeliz Ürer Araz, Kadir Öksüz ve Servet Zeren, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği’ne Mustafa Fidan, Mustafa Kemal Okuyan ve Feyzi Güler, Tarife Komisyon Üyeliği’ne Hüseyin Altun, Dursun Odabaşı ve İbrahim Veyisoğlu, İçkili Yerler Belirleme Komisyon Üyeliği’ne Hasan Çarkacı, Hüseyin Kalkan ve Mehmet Türedi seçildi.

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 2
Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 2

Tarihi Kentler Birliği Üyelikleri

Belediye Başkanının daimi üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği’ne asil üye olarak Abdulkadir Demir, yedek üye olarak Adnan Sobi seçildi.

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 3
Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı 3

Yeni Dönemde Görev Dağılımı

Ünye Belediye Meclisi’nin bu ilk toplantısı, yeni dönemin başlangıcı için önemli bir adım oldu. Meclis üyeleri, aldıkları görevler doğrultusunda şehrin geleceği için çalışmalarına başlayacaklarını ifade ettiler. Gelecek dönemde beklentilerin karşılanması ve şehrin gelişimi adına yapılan atamaların önemli olduğu belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu