GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiYaşam

BÜYÜKŞEHİR, EN ÖZEL MİSAFİRLERİN EMRİNDE

Büyükşehir Belediyesi “Şehrime Hoş geldin” projesi kapsamında deprem bölgesinden Ordu’ya gelen vatandaşların yaşadığı travmayı bir nebze de olsa atlatmalarını sağlamak için Kültür Otağı’nda etkinlik düzenledi.

Depremzede aileler ve çocuklarının keyifli bir gün geçirdiği programda zaman zaman ise duygusal anlar yaşadı. Ordu’da olmaktan mutlu olduklarını ifade eden depremzede vatandaşlar, kendilerine yabancılık çektirmeyen Ordu halkına bu süreçte yanlarında oldukları için teşekkür etti.

 

“KAPIMIZ SİZE SONUNA KADAR AÇIK”

Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Seyfettin Bilkay depremzede ailelere Büyükşehir Belediyesinin kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

 

Daire Başkanı Bilkay sözlerine şöyle devam etti:

“İlimize hoş geldiniz. Allah bir daha böyle bir afet yaşatmasın. Sizler bizim misafirimizsiniz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Ordu’da olmanız bizim için onur. Kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bütün talep ve istekleriniz için Büyükşehir ve devletimiz olarak her daim yanınızdayız”

 

“ORDULULAR ÇOK KADİRŞİNAS İNSANLAR”

Depremzede aileler ise kendilerine yabancılık çektirmeyen ve yardımlarını esirgemeyen tüm Ordululara teşekkür etti.

Vatandaşlar şu ifadelere yer verdi:

“Bizi hiç yabancı hissettirmediler. Çok kadirşinas insanları var. Bugün de burada etkinlik düzenlendi çocuklarımız için. Bizde bir nebze olsa rahatladık. Çok mutluyuz Ordu’da olmaktan herkes çok iyilik sever. Çocuklarımızın üzerlerindeki olumsuz etkiyi atlatmaları açısından güzel bir etkinlik oldu. Herkese teşekkür ederiz”

 

“ÇOK EĞLENDİK”

Çeşitli etkinliklerde eğlenen çocuklar da Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Bizim için çok güzel bir gündü. Çok eğlendik. Ordu çok eğlenceli bir şehir. Burada olmaktan çok mutluyuz. Herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

 

Ordu’da bulunan otel ve misafirhanelerden alınan aileler Kültür Otağı’nagetirildi. Yemek ikramı yapılan programda depremzedelere şehri tanıtan kısa videolar izletildi. Animasyon ekibi ile çocuklara aktiviteler organize edildi. Çocukların doyasıya eğlendiği programda onlara boyama kitabı ve boyama kalemi hediye edildi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu