GündemÇevre

Büyükşehrin Temizlik Ekipleri Deprem Bölgesinde Hummalı Bir Çalışma Yürütüyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha temiz bir ortamda yaşaması ve büyük önem arz eden temizlik hizmetlerinin aksamaması için deprem bölgesindeki temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Adıyaman’da görev yapan ekipler, konteyner ve çadır kentler başta olmak üzere hizmetlerin yürütüldüğü kamusal alanlarda hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ili etkileyen deprem sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk anından bu yana tüm birimleri ile sahada seferber olan Ordu Büyükşehir Belediyesi de Ordu Valiliği ile birlikte koordinasyon içerisinde Adıyaman’da önemli çalışmalar yürütüyor.

 

Şehrin Her Yeri Temizleniyor

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, depremin en çok etkilendiği illerden olan Adıyaman’da çevre temizliği ve çöp toplama çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürüyor. Konteyner ve çadır kentler başta olmak üzere hizmetlerin yürütüldüğü kamusal alanlarda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Ekipler ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye sevk edilen çöp toplama kamyonları ile temizlik ve hijyen sorunun oluşmaması ve salgın hastalık riskine karşı özenle çalışmalarını gerçekleştirirken şehir içinde girilmedik yer bırakmıyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu