GündemSiyaset

CHP Ordu Milletvekili Aday Adayı Av. Atila Şahin Alp Tv’ye Konuk Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Aday Adayı Av. Atila Şahin, Gazeteci Talip Kocakoç’un konuğu oldu.

Emek Yapı katkılarıyla hazırlanan “Siyasetin Nabzı” programında konuşan siyasetçi dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerinde CHP’nin de içinde bulunduğu Millet İttifakı’nın büyük bir zafer elde edeceğini söyleyen Şahin, yapılacak ilk iş olarak bölgenin yıllardır beklediği Samsun-Sarp Hızlı Tren Projesine işaret etti. Bu projenin 2015 yılında Ünyeli isim olan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından vaat edildiğini ifade eden milletvekili aday adayı, kurtulmuş için “Ordu’da bir çivisi bile yok” dedi.

 

Ak Parti’nin teşekkür edilecek hizmetlerinin de olduğunu aktaran CHP’li Şahin, yaşanan sıkıntıların çözümü, noktasında sınıfta kalınan bir yapının var olduğunu yorumladı.

Mevcutta Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığını yürütürken 2023 seçimleri için milletvekili aday adayı olan Av. Atila Şahin, canlı yayındaki açıklamarında şu detaylara yer verdi:

“Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Bey’in Ordu’ya çok önemli bir vaadi vardı 2015 yılında. Dedi ki “Samsun-Sarp Hızlı Tren Yolunu getireceğim.” Size çok net söylüyorum. Bırakın 2023’ü, 33, 53 programında bile yok bu demir yolu, hızlı tren yolu. Biz bunu seslendirmeye başlayınca geçenlerde ulaştırma bakanı sanki bu yepyeni bir projeymiş gibi, Samsun-Sarp Hızlı Tren yolunu yapacaklarını söyledi. Ya, seçimlere şurada 3 ay kalmış. halen yapacağız edeceğiz diyorsunuz. 2015 yılındaki vaatlerin üzerinden bu yana yaklaşık 8 yıl geçti. Numan Bey’in bir çivisi bile yok. Biz o hızlı tren yolunun nereye yapılacağını çok iyi biliyoruz. Ordu ve Giresun, Samsun ile Trabzon arasına sıkıştırılmış iki tane ildir. Ve bu makus kaderi bugünkü iktidar yaşatmaktadır bize.

İktidara geldiğimizde yapacağımız en önemli projelerden biri, sevgili Numan Kurtulmuş Bey’in söylediği ama hayata geçirmeyi bırakın, projesinin bile yapılmadığı bu çalışmayı ilk işimiz olarak yapacağız. İlk işimiz Samsun-Sarp hızlı tren Yolu’nun yapılması. Samsun Sarp Hızlı tren yolu bölgemizin İç Anadolu’ya bağlanan yollarının bitirilmesine de katkı sağlayacaktır. Ünye Akkuş Niksar Yolu hızlıca tamamlanacak, Gölköy Yolu, Dereyolu hızlıca yapılacak.”

 

“Sorunların Çözümüne Bakan Yok!”

“Bugünkü iktidar vaadettiği projelerin hiçbirini Ordu’da gerçekleştirmedi, yapmadı. Ordu Giresun Havalimanı diyorsunuz, yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyoruz. 20 yılı aşkın bir süredir iktidarda olan bir yapıdan bahsediyoruz. Evet havalimanı yapıldı, yapanlara da teşekkür ediyoruz. Bunu söylemek de boynumuzun borcudur. Ama havalimanı ile ilgili sorunların çözümünde iktidar sorumluluk üstlenmiyor. Diğer hizmetler de evet teşekkür ediyoruz ama sorunların çözümü noktasında elini taşın altına koyan yok.”

“Siyasetin Nabzı” programı, yerel ve ulusal gündem üzerine değerlendirmelerle devam etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu