GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

En Özel Misafirler Aynı Sofrada Buluştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Şehrime Hoş Geldin” programı ile Ordu’da misafir edilen depremzede aileler Kültür Otağı’nda düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Dualar eşliğinde oruçların açıldığı programda çocuklar da gerçekleştirilen etkinliklerle güzel bir akşam yaşadı.

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile örnek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi On Bir Ayın Sultanı Ramazan’da da faaliyetlerine dolu dolu devam ediyor. Ekipler, ihtiyaç sahiplerinden iftar saatinde yolda bulunan vatandaşlara, engellilerden yaşlı ve çocuklara hizmet veren kurum ve derneklere kadar düzenlediği iftar programı ile Ramazan ayının anlam ve önemini hissettiriyor.

 

Depremzede Aile Ve Çocuklara Özel İftar Programı

Tüm bunların yanı sıra “Şehrime Hoş Geldin” adıyla bir program hazırlayan Büyükşehir Belediyesi Ordu’da misafir edilen depremzede aileler için Kültür Otağı’nda iftar programı gerçekleştirdi. İkametlerinden alınan depremzedeler araçlar ile Kültür Otağı’na getirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program dua yapılması ve iftar yemeğinin yenilmesi ile devam etti.

Programa katılan ve depremzedelerle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, burada yaptığı konuşmada depremzedeleri Ordu’da misafir etmekten onur duyduklarını söyledi.

Acıları hep birlikte azaltarak çok daha güzel günlerde buluşma temennisinde bulunan Genel Sekreter İnan, “Ramazan’ın ilk günü çok değerli misafirlerimizle birlikteyiz. Misafirlerimize hizmet etmekten ve Ordu’muzda ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Ramazan’ın ilk akşamında hep bir aradayız. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin, bizleri bayrama eriştirsin inşallah. Acılarımızı geride bırakarak daha güzel daha müreffeh günlerde bir arada olmak en büyük temennimiz” dedi.

 

Çocuklar Unutulmadı

İftar sonrasında ise çocuklar için etkinlikler düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu oyuncuları eşliğinde gerçekleşen Hacivat-Karagöz, animasyon ve konserler ile çocuklar da eğlenceli bir akşam yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Otağı’nda gerçekleştirilen “Şehrime Hoş Geldin” programı Ramazan ayı süresince devam edecek.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu