GündemOrduSiyasetÜnye

Cürebal: “Ankara’da Ordu İçin İş Çözecek Bir Profildeyiz”

Ak Parti Ordu Milletvekili aday adayı Ayhan Cürebal’ın saha ziyaretleri kapsamında bir durağı da Alp Medya Ajans oldu. Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve gazeteci ekibi tarafından misafir edilen Cürebal, “Ordu için Ankara’da iş çözecek bir profildeyiz, kendimize güveniyoruz” diyerek milletvekili seçilmesi halinde başkentteki Ordulu dinamikleri de harekete geçireceklerini söyledi.

“Ayhan Cürebal bir çözüm adresidir.” diyen Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı süreci şöyle değerlendirdi:

“Bürokrat olduğumuz halde ismimiz ve dostluğumuz bir çok konuda çözüm merkezi oldu. Bugüne kadar da siyasilerin verdiği görevleri yerine getirmeye gayret ettik. Şimdi elimizde bir milletvekili kartı olursa yatırım ve hizmetlerin tesisi anlamında daha çok iş yapmak üzere yola çıktık. Adalet Bakanlığındaki görevimiz ve kamudaki çalışmalarımız vesilesiyle Ankarada yaşasak da Ordulular dernek başkanı olmamız sebebiyle Ordunun bütün ilçeleriyle irtibatımız sıkı oldu.14 Mayıs süreci vesilesi ile yine Ordulularla her zaman birlikte ve irtibatta olmaya devam edeceğiz.”

 

“Ankara’da Ordulularla Bir Koordinasyon İçinde Olacağız”

Kamu ve sosyal çevresel birçok alanda öne çıkan Cürebal, siyasi ve şahsi egolardan arınmış, kurumsal bir profilde Ordu için gayret göstereceklerini söyledi. Cürebal şöyle konuştu:

“Yıllarca siyasi ve bürokrasi ayağımız hep güçlü oldu. Siyasi ve bürokratlar olarak ortak çalışmalar yaptık.Bizler sivil toplum faaliyetleri kapsamında da Ankara’da Orduluları toparlayan bir süreç yürüttük. Bütün Ordulular olarak oturduk istişareler yaptık. Gördük ki Başkent’te de ki her kurumumuzda kapılarını çalacağımız bir Ordulu vatandaşımız var. Bağlantılarımız var ama bunu Ordu için değerlendirmemişiz. Ankara’daki Ordu potansiyelini öne çıkaracağız. Kuracağımız koordinasyon ekibi ile bütün Ordulu dostlarımız aslında birer vekil olarak görev yapacaktır. Kurumsal anlamda milli eğitim olsun, sağlık olsun, çeşitli alanlarda olsun kapısını çalacağımız vekillerimiz olacaktır.”

 

Cürebal, konuşmalarını, “Biz 30 yıllık idareciyiz bakıldığında. Kırıldım küstüm olmadan yolumuza devam ediyoruz. Bilgi ve tecrübelerimizi Ordu için memleket sevdasıyla işlemek üzere milletvekili aday adayı olduk. Rabb’im yolumuzu açık eylesin inşallah.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Cürebal ve Alp Medya Ajans ekibi, ziyarete ilişkin bir fotoğraf karesi ile günü tamamladılar.

 

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu