GündemOrduSiyaset

Enver Yılmaz’dan Hilmi Güler’e Cevap!

Enver Yılmaz’dan Hilmi Güler’e Cevap!

Ham Fındığın Işkınları Faydalıdır, Kart Dallardan Kurtulmak Lazım.

Ordu’yu Ordulular Yönetsin

Fetö’nün Dizinin Dibinde Fotoğrafı Olanlar Sağa Sola Laf Atıyorlar

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Perşembe ilçesinde tarihi bir mitinge daha imza attı. Perşembe ilçe meydanında toplanan kalabalığa seslenen Yılmaz, “Mevcut büyükşehir belediye başkanı katıldığı bir tv kanalında, bizlere ve diğer rakiplerine yönelik, ‘Aşı tutmayan ham fındıkların 1 Nisan’da temizlenmesi lazım’ demiş. Bakan başkan galiba bilmiyor. Ham fındığın ışkınları yararlıdır. Fakat gart dallardan kurtulmak lazım” dedi.

Enver Yılmaz Perşembe Meydanından Hilmi Güler'e Cevap Verdi
Enver Yılmaz Perşembe Meydanından Hilmi Güler’e Cevap Verdi

Perşembe’de düzenlenen mitingde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Ordu’yu Ordulular yönetsin!” çağrısı yaptı.

Esnafın sorunlarını dinledikten sonra Perşembe’ye geçen Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Ordu Büyükşehir Belediyesi mevcut belediye başkanın icraatlarını eleştirdi.

Enver Yılmaz Perşembe Meydanından Hilmi Güler'e Cevap Verdi 1
Enver Yılmaz Perşembe Meydanından Hilmi Güler’e Cevap Verdi 1

Su Fiyatlarını Eleştirdi

Yılmaz, Perşembe’nin şu anda Türkiye’de en pahalı suyu içtiğini savundu. “İki bin on sekiz yılında Türkiye’nin en ucuz suyunu içen büyükşehir belediyesini izledik” diyen Yılmaz, “Şu anda Perşembe Türkiye’de en pahalı suyu içiyor. Ben bunu yirmi gün önce söyledim, itiraz ettiler, dediler ki ‘yok kardeşim bizim suyumuz ucuz’. Önce yüzde yirmi beş indirim yaptılar, yetmedi, hatalarını anladılar, yanlış yaptıklarını anladılar. Sonra bir yüzde elli daha indirim yaptılar. Suyu indirdiler mi size yüzde yetmiş beşe kadar? Ya kardeşim madem senin suyun bu kadar ucuzsun, niye indirime gidiyorsun?” diye sordu.

Enver Yılmaz'a Perşembe'de Sevgi Seli 1
Enver Yılmaz’a Perşembe’de Sevgi Seli 1

Ordu’nun Gelişmişlik Sıralaması Düştü

Yılmaz, ayrıldığında Ordu’nun gelişmişlik sıralamasında Türkiye’de altmış birinci sırada olduğunu, şu anda ise yetmiş beşinci sıraya düştüğünü söyledi. “Ordu fakirleşmiş, bunun tek bir sebebi var, genel yönetimdeki acziyet, işi bilmemeleri, kendilerini İstanbul’dan yönetmeleri” diyen Yılmaz, “Bakan başkanımız yöneten bir belediye başkanı değil, yönetilen bir belediye başkanı. Kendisi de televizyon programında söylüyor zaten. Diyor ki ‘esasen ben hiç cevap vermeyecektim ama arkadaşlar cevap verin efendim’ dediler diyor. Söylüyorlar, o yönetiliyor ya, İstanbul’dan bile gidip yönetiyor yahu, geliyor ya buraya, ya bir büyükşehir belediye başkanı düşünün değerli kardeşlerim. Büyükşehir belediye başkanı kendi belediye dünyasını hiç ziyaret etmez mi? Etmemiş. Bir büyükşehir belediye başkanı belediyenin hemen yanındaki Süleyman Felek Caddesi’ni gezmez mi? Gezmemiş. Zübeyde Hanım caddesine gitmez mi? Gitmemiş. Birinci Sanayi’yi gezmez mi? Gezmemiş. Ata Sanayi’yi gitmez mi? Gitmemiş. Kumru ilçesine hiç gitmemiş haber olduktan sonra gitmek zorunda kalmış.”

Enver Yılmaz'a Perşembe'de Sevgi Seli
Enver Yılmaz’a Perşembe’de Sevgi Seli

Gart Dallardan Kurtulmak Lazım

“Bu seçim gençlerin filizlendiği seçim olacağını vurgulayan Yılmaz,” Geçen televizyon programında demiş ki ham fındıkları kesmek lazım demiş. Halbuki o ocağın dibine düşen ışkın aşılanmış ışkındır ve kendiliğinden biter. Doğaldır, doğaçlamadır. Dolayısıyla biz ışkınları ve ham dalları fındık bahçelerinde kesmeyiz ama garp dalları kökünden keseriz.” şeklinde konuştu.

Ordu’yu Ordulular Yönetsin Fetö’nün Dizinin Dibinde Fotoğraf Çektirenler Değil

Yılmaz, “Ordu’yu Ordulular yönetsin” çağrısı yaparak şunları söyledi:

“Tokat’tan birinci sıra milletvekiline oy verdik. İkinci sıra milletvekilimiz bizim Trabzonlu. Üçüncü sıra milletvekilimizin FETÖ’nün dibinde fotoğrafı var. On beş senenin milletvekili memlekete gelmemiş bir adam. Yazık değil mi? Kimin adamı bunlar? Numan Bey’in adamları, falancının adamları, filancının adamları. Ben söylediğim zaman da alınıyorlar. Ya Perşembe’den adam da yok kardeşim, niye Trabzondan milletvekilimiz var bizim? Fatsa’da adam mı yok kardeşim, Altınordu’da adam mı yok? Niye milletvekilimiz bizim il dışından gelmiş? O yüzden diyoruz ki bu seçimde hep beraber gelin, Ordu, Perşembe kararını versin, diyelim ki Ordu’yu ordular, Perşembe’yi Perşembeliler yönetsin diyelim. Bunun için de 31 Mart’ta, yani önümüzdeki pazar günü üzerimize düşeni yapalım.” dedi

Perşembe’ye Bank Tahtası Göndermişler

Mevcut belediye başkanının projelerini okuduğunu belirten Yılmaz, “Bir tanesi Bozağzı Mahallesi’ne bir adet bank göndermiş. Bir diğeri Koçazi Mahallesi’ne bir adet masa ve sandalye göndermiş” dedi.

Perşembe’ye En Büyük Hizmeti Ben Yaptım

Yılmaz, Perşembe’ye hizmet yapılmadığını savundu ve “Ben yol yaptım, parklar bahçeler yaptım. Bu meydan benim eserim” diye konuştu.

Daha Çok Yapılacak Projemiz Var

Yılmaz, Perşembe’ye yapacağı projeleri de anlattı. Yılmaz, Perşembe’ye küçük bir OSB ve sanayi sitesi kuracağını, sahil şeridini düzenleyeceğini, mahalle yollarını asfalt yapacağını ve içilebilir su sorununu çözeceğini söyledi.

Maden Ocağına Karşı Çıkacağız

Yılmaz, maden açılımıyla ilgili de bir açıklama yaptı. Yılmaz, Perşembe’nin ve Ordu’nun hiçbir yerinde, mahallelerin ve ilçe halkının “evet” demediği hiçbir madeni açtırmayacaklarını söyledi.

Huzurunuzu Kaçırmaya Geldim

“Bu seçim Fındık bahçelerinde Mart sonu itibariyle gart dalların kesildiği, ışkınların, gençlerin filizlendiği seçim olacak. Şimdi demiş ki yine arkadaşımız benim ismimi de söylemiyorlar, malum şahıs diyorlar, malum şahıs benim. Siyasetteki son dönemde İYİ Parti’nin adayı malum şahıs. Spiker televizyonda öyle bir hazırlanmış ki çocuk kendinden geçiyor, malum şahıs. Halbuki dışarıda bana abi abi diye peşinden gezenler bunlar. Malum şahıs diyor, orduya geldi diyor. Ordu’ya geldikten sonra beş sene diyor bizim ne huzurumuz vardı biliyor musunuz? Huzurumuzu falan kaçırdı diyor. Tabi, yediniz, gezdiniz tozdunuz. Memleketi perişan ettiniz. Sizin huzurunuzu kaçırmaya geldim” ifadelerini kullandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu