GündemSporÜnye

Erkek Voleybol Takımı’nın Hedefi Büyük

Ünye İmam Hatip Lisesi ve Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulları güçlerini birleştirerek erkek voleybol alanında bölgesel lige müracaat etti.

İlçe için önemli bir kazanım olarak sahalara çıkmaya hazırlanan Erkek Voleybol takımı yeni transferlerle güçlü bir şekilde adından söz ettirmek için önemli bir adım attı.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsa Ünel’in yaptığı basın açıklaması ile duyurduğu güzel haberde, ilçede eksikliği hissedilen erkek voleybol alanında İmam Hatip lisesi ile güçlerini birleştirdiklerini ve mücadele ederek başarıya ulaştırdıklarını açıklayarak Ünyelilerden desteklerini esirgememelerini söyledi.

Bölgesel Ligde 4 takım ile Ordu’da mücadele edeceklerini söyleyen Ünel,

“İlk maçımız 20 Mart Pazartesi Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Salonunda akşam saat 17.00 da başlayacak. Hedefimiz 2. Lig.  İkinci lig Efeler ligine çıkacağımıza inanıyoruz. Bunu Akkuş Belediyesi çok iyi bir şekilde sürdürüyor. Bizlerde Ünye’de neden olmasın dedik. Böyle bir yola çıktık.”

 

Hedef Şampiyonluk Hedef Efeler Ligi

Ünye için diğer spor dalları ile karşılaştırıldığında hepsinin bir birinden güzel spor alanlarının olduğu ve özellikle gençlerin aktif olması açısından adından söz ettirecek alanların olması ilçede yeni kazanımları da beraberinde getiriyor.

Ünye Erkek Voleybol sporcularının heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunurken, takımın teknik direktörü Saim Kocaman takımı adına okul Müdürü İsa Ünel’e teşekkürlerini iletti.

 

Antrenör ve Teknik Direktör Saim Kocaman’ın ekibiyle birlikte sıkı bir çalışma içerisinde maçlara çalıştıklarını belirterek, “Ünye için gururu verici, amacımız başarılı bir şekilde yürüyerek şampiyonluğa ulaşmak” dedi.

Pazartesi saat 17.00 da Ordu’da oynanacak olan maçlarda 52 Çamlık Spor ile karşı karşıya geleceklerini söyleyen Teknik Direktör Saim Kocaman,

“Ünye Erkek Voleybol takımını eski ve yeni oyuncularımızla karma bir takım hazırladık. Birkaç tane transfer yaptık. Okul müdürümüz İsa Ünel ihtiyaçlarımızı karşılıyor.  Hedefimiz ilk önce 2. Lig daha sonra 1. Lige oradan da Efeler ligine çıkacağız inşallah” açıklamalarında bulundu.

Oynayacakları maçlara Ünye Kapalı Spor Salonunda hazırlanarak Antrenörleri ile birlikte başarıya ulaşmayı hedefleyen sporcular emin bir şekilde yollarına devam ediyor.

Aslen Çorumlu olan 21 yaşındaki sporcu Doğan Başduran, Ünye Erkek Voleybol takımına katıldığını, diğer takımlara göre çok genç bir takım olduklarının ve başaracaklarını ifade etti.

Doğan Başduran;

“10 yıldır spor ile uğraşıyorum. Jimnastik ile başladığım spor hayatına, Çorum voleybol takımında oynadım. 2019 ve 2020 yılları arasında İnegöl’de birinci ligde oynadım. Şimdide Ünye’de Ünye için başarılı çalışmalara imza atmak için adım atacağız.” Dedi.

Ünye’nin başarılı işleri hak ettiğini ve bu yönde her zaman takım olarak çalışacaklarını, bu işte tecrübeli olduklarını söyleyen sporcu Latif Çakır, yaptığı değerlendirmede,

“Erzurum Antrenörlük bölümü mezunuyum.  Daha önce 2. Ligde Erzurum Gençlik Spor ve Erzincan ve Gümüşhane Gençlik Sporlarında oynadım. İnşallah bu yıl 2. Lige çıkacağız. Hedefimiz yüksek.” İfadelerini kullandı.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu