GündemFatsaİlçelerYaşam

Fatsa Belediyesi Anlamlı Bir Konser Verdi

Müzik hayatında şarkılarıyla insanların kalbinde iz bırakan Barış Manço vefatının 24.yılında Fatsa Belediyesi ve Özel Sevgi Sanat Evi Çocuk ve Gençlik Korosu işbirliğiyle düzenlenen konserle anıldı.

Geceye Fatsa Çocuk ve Gençlik Korusu Şefi Dr. Osman Özel’in daveti üzerine katılan Türk Pop müziğinin sevilen sesi Fatsalı Soner Arıca’da bir sürpriz yaparak koroda çocuklar ve gençlerle birlikte Barış Manço’nun şarkılarını seslendirdi.

Konserin sonunda ünlü sanatçı Soner Arıca’ya çocuklar bir de doğum günü sürprizi yaptılar. Yeni yaşına girmenin mutluluğunu yaşayan sanatçı Soner Arıca hem Barış Manço şarkıları ile hem de doğum günü sürprizi nedeniyle çok değişik ve anlamlı duygular yaşadığını söyledi.

“Müzikseverler Büyük İlgi Gösterdi”

1999 yılında vefat eden Anadolu rock müziğinin öncülerinden ünlü sanatçı Barış Manço’yu anma konseri Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 200’ün üzerinde müziksever yoğun ilgi nedeniyle anma gecesini ayakta takip etti.

Barış Manço’yu anma konserine Kaymakam Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Başkanı İsa Yüksel’ de katıldı.

Koro Şefi Dr. Osman Özel önderliğinde sahne alan Fatsa Çocuk ve Gençlik Korosu, 7’den 77’ye milyonlarca insanın gönlüne taht kuran merhum Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarını seslendirirken çoğu zaman seyirciler de kendilerine eşlik ettiler. Sunucunun çağrısı üzerine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Kaymakam Avni Kula’da Soner Arıca ile birlikte koro içerisine dahil olarak Barış Manço’nun “Kara Sevda” şarkısını söylediler.

Soner Arıca Koro Ve Solo’ ya Renk Kattı

Fatsa Çocuk ve Gençlik Korosu Pop Sanatçısı Soner Arıca’nın sahne aldığı gecede, Olmaya Devlet Cihanda, Halil İbrahim Sofrası, Bugün Bayram, Can Bedenden Çıkmayınca, Arkadaşım Eşek, Unutamadım, Kara Sevda, Gül Pembe, Kol Düğmeleri, Dağlar Dağlar, Gamzedeyim Deva Bulmam, Nane Limon Kabuğu, Neler oluyor hayatta şarkılarını koro, Yol Verin Ağalar Beyler, (Çınar Yangın) – Zehra, (Elif Saliha Aygüzel – Sare Şahin) Anlıyorsun Değil mi, Nisa Şahin – Seyit Ali Anlayan, Bal Böceği, (Nil Kaysal) Yolla Yarim Tez Yolla, (Elif Sare Bektaşoğlu) Dora Bayraktutan) Ben Bilirim, (Mirza Sor-Koray Kılıç) Dönence, (Emre Koç) şarkılarını ise solo olarak seslendirdiler.

Barış Manço Unutulmaz Bir Sanatçı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar gecede yaptığı konuşmada, “Bundan çok uzun yıllar önce rahmetli Barış Manço’nun Japonya’da söylediği bir söz vardı. Orada vermiş olduğu bir konserde Cumhuriyetimizin 100 yılında burada bir konser vermek istediğini söylemişti. Cumhuriyetimizin 100 yılında biz bu konseri Fatsa’da yaparak anlamlandırmak istedik. Özellikle Fatsa Çocuk ve Gençlik koromuzun birbirinden değerli gençleri çocukları çok güzel şarkılar seslendirerek Barış Manço’yu unutmadıklarını ispat ettiler ve sahnede bize gerçekten unutulmaz bir akşam yaşattılar. Ben bu güzel akşamdan dolayı başta koro şefimiz Dr.Osman Özel hocamıza ayriyeten teşekkür etmek istiyorum. Her bir evladımızın üzerinde çok büyük emekleri var. Fatsa’mızda sanat denildiğinde akla ilk o geliyor. İnşallah bundan sonra çok güzel etkinliklerde bir araya geleceğiz. Bu vesileyle rahmetli Barış Manço’nun ölümünün 24 yılında onu bir kez daha rahmetle anıyoruz ve buradan tüm sevenlerine selamlar saygılar sunuyoruz. Bu akşam buraya gelip bu güzel konsere katılan tüm Fatsalı  hemşerilerimize de ayriyeten teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” dedi.

“Çok Fazla Duygulandım”

Fatsalı Türk Pop Müziği Sanatçısı Soner Arıca’da yaptığı konuşmada, “Müzik hayatım boyunca en anlamlı gecelerimden birini yaşadım. Çok fazla duygulandım, zaten Barış Manço ismi beni çok duygulandırır. Hayatımda çok önemli yeri var. Hayranıydım, birlikte şarkı söylemek klip yapma şansım da oldu o yüzden bu gece onun şarkılarıyla bir de Fatsa’da olmak üstelik benim kardeşlerim gibi bir gurubun organizasyonu olması çok anlamlıydı. Sevgili Osman Özel’in bu şahane koroyu hazırlaması ve her bir çocuğumun harika şarkılar seslendirmesi müthişti. Çok duygulandık, beni davet etmeleri de çok güzel oldu. İyi ki burada olabildim. Bir de üzerine sürprizleri üst üste yaşayınca çok aşırı duygulandım. Bu gecenin bütün alkışları aslında Barış Manço’ya. Barış Manço iyi ki hayatımızda olmuş, hala şarkıları seslendiriliyor. Barış Manço şarkılarıyla hayatımızda çok mühim önemli şarkılar yazdı. Bize hayatı öğretti neredeyse. Bu gece şarkılarını bir defa daha dikkatle dinledim. O kadar özel cümleler var ki hayat bilgisi dersi gibi zaten hep bizimle ölümsüz ve efsane o yüzden iyi ki oldu bu gece.” şeklinde konuştu.

Çocuklar Çok Mutlu

Hazal Göksu Oğur:

Bu akşam çok gururlu ve mutlu hissediyorum kendimi böyle bir şeyin parçası olabildiğim için. Barış Manço bizim ülkemizin en büyük aydınlık ışıklarından birisi, en parlak meşalelerinden birisi ve biz onun ışığını bir kere daha bu akşam insanlarımıza gösterebildiğimiz için Fatsa’da bu ışığı yakabildiğimiz için çok mutluyum. Fatsa Çocuk ve Gençlik Korosu olarak bu ışığı bir kere daha yakabildiysek ne mutlu bize çok mutlu ve gururluyum.

Duru Payat:  Bu gece insanların Barış Manço’ ya olan sevgisini ve saygısını gördüğüm için çok mutluyum. Çocuk ve Gençlik korosu olarak bir katkı yaratabildiysek bize ne mutlu.

Fahri Efe Yangın:Barış Manço gerçekten ülkemiz için çok güzel bir sanatçıydı. Çocuklara özellikle çok fazla değer veren bir sanatçı ve koro şefimiz de Osman özel aynı şekilde onun doğrultusunda bizi yetiştirdiği için çok çok teşekkür ediyoruz. Bu gece gerçekten onun şarkılarını söyleyerek çok eğlendik, çok mutlu olduk inşallah bundan sonra da böyle devam edeceğiz.

Çınar Yangın:

Bugün çok heyecanlıydım keşke Barış abi de bizimle beraber olup şarkı söyleyebilseydi. Annemle babam bu şarkılarla büyümüş bana da dinlettiler onu göremedik ama şarkılarından tanıyabildik. Osman öğretmenimize bize bu konseri yaşattığı için bu duyguyu yaşattığı için çok teşekkür ediyorum.

Nil Kaysal:

Bu yıl Cumhuriyetimizin 100.yılı olduğu için bu bizi çok coşkulandırdı ve Barış Manço’ nun 2023 hayalini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Almina Kibar:

Barış Manço gecesi bizim için çok anlamlı oldu. Her şey için öncelikle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, her şey çok güzeldi çok heyecanlandım. İlk konserimdi, gerçekten çok eğlendik. Ben bu sefer solo şarkı söyleyemedim koro söyledim ama bir dahakine solo söyleyeceğim.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu