GündemİlçelerÜnyeÜnye BelediyesiYaşam

Ünye İçin Bir Araya Geldiler

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 85 Mahalle muhtarıyla bir araya gelerek 2022 yılında yapılan hizmetleri değerlendirdi. Büyükşehir ve OSKİ başta olmak üzere ilgili birim müdürlerinin de bulunduğu toplantıda 2023 yılında yapılacak çalışmalar da planladı.

İçişleri Bakanlığı talimatıyla 81 il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarının 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yılı yatırım plan ve hedeflerinin görüşülmesi, istihsalin artırılması, ticaret ve ulaştırma işlerinin kolaylaştırılması ve geliştirilmesi, çiftçinin kalkındırılması, umumi refahın sağlanması konularıyla ilgili olarak toplantılar yapılıyor. Ünye’de Kaymakam Ayhan Işık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar mahallelerindeki sorunlara ilişkin talep ve öneride bulundu.

Talepler Bakanlığa İletilecek

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Ayhan Işık, “Bakanlığımızca ilçemizde hizmet veren kamu kurumlarımızla birlikte muhtarlarımızın taleplerini dinlemek üzere bir araya geldik. Sizlerden gelen talepleri Bakanlığımıza ileterek çözümü noktasında ki çalışmalarla ilgili buradayız. Bundan sonra yapılacak hizmetlere bu toplantının ışık tutacağına inanıyorum” dedi.

Kaymakam Işık, “Muhtarlarımız Devletimizin En Temel Taşıdır”

Muhtarların sorumluluk bölgelerinde sorunlarla ilgili vatandaşlar birinci derecede muhatap olduklarına dikkat çeken Kaymakam Işık, “Muhtarlarımız devletimizin en temel taşıdır. Muhtarlarımızın öneri ve fikirleri bizim için önemlidir. Vatandaşlarımızdan gelen sorunları bize ileten muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Sınırlı İmkânlarla Sınırsız Taleplere Yetişmeye Çalışıyoruz”

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bakanlığımız tarafından şehrimizde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili istişare için bir araya geldik. Bu zamana kadar yapılan işler olduğu gibi eksik kalan işler de var. Mahallelerinizde yapılması gereken hizmetlere ilişkin bir rapor istiyoruz. Bu rapor Kaymakamlığımız vasıtasıyla valiliğimize ardından Bakanlığımıza sunulacak. Bununla ilgili de 2023 yılı içerisindeki çalışmalarda bakanlığımızın bölgelere vereceği katkılarda önem arz edecek. Bugüne kadar hem ilçe belediyesi olarak hem de büyükşehir belediyesi olarak muhakkak yaptığımız var. Sınırlı imkânlarla sınırsız taleplere yetişmeye çalışıyoruz. Bu imkânların dışında yetişemediğimiz konular da var. Bunların da bu toplantı sonunda rapor edilerek çözümünü el birliğiyle sağlamış olacağız” dedi.

Toplantı sonunda muhtarlar mahalleleriyle ilgili taleplerini yazılı olarak iletti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu