GündemTurizm

Güler: “Ordu Turizmde Çıtayı Yükseltti”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hafta sonunu dolu dolu geçirdi. Kurban Bayramı nedeniyle Ordu’ya gelen vatandaşlarla yayla şenlikleri başta olmak üzere Ordu’nun turizm noktalarında bir araya gelen Başkan Güler’e vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

“3 ay değil 12 ay Ordu” sloganı ile Ordu’nun turizmde zirve yapması için yoğun çalışmalar sergileyen Başkan Güler, hafta sonu ilk olarak Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve iki gün süren geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri ve Uluvahta Yayla Festivaline katıldı. Burada binlerce vatandaşla bir araya gelen Güler, tatil için Ordu’ya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

 

“Uluvahta Yaylası’nı Marka Haline Getirmek İstiyoruz”

Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri ve Uluvahta Yayla Festivalinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Yaylamızı bir marka haline getirmek istiyoruz” dedi.

Başkan Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizi güzelleştirmenin yanında yaylalarımızı bir marka haline getirmek istiyoruz. Yaylalarımızın 4 mevsim 12 ay bir çekim merkezi ve bir yaşam merkezi olması için çalışıyoruz. Bugün gördüğümüz tablo ise bizim ne kadar doğru bir yol izlediğimizin kanıtıdır. Uluvahta Yaylamızda binlerce vatandaşımız var. Burayı daha da cazip hale getirmek için çeşitli çalışmalar yapacağız. Sadece yerli vatandaşlarımız değil tüm dünyanın buraları görmesini sağlamak istiyoruz. Bunun içinde Büyükşehir Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Bundan sonra yapılacak tek şey sizlerin buraları en iyi şekilde değerlendirmesidir.”

 

“Büyükşehir Belediye Başkanımıza Teşekkür Ediyorum”

Büyükşehir Belediyesi ile Gölköy Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve iki gün süren Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri ve Uluvahta Yayla Festivalinde bir konuşma yapan Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ise yapılan bütün yatırımlar için Başkan Güler’e teşekkür etti.

Başkan Fikri Uludağ şunları söyledi:

“Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız, kıymetli Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilçemize yaptığı yatırım ve hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün ilçemizde yapılan bütün yatırımlarda onun büyük desteği ve gayreti vardır. Kısa süre içinde ilçemizde başlayacak olan doğalgaz çalışmasında da kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımızın büyük emek ve gayretleri var. Bu vesile ile Başkanımıza ilçemize verdiği destek ve yatırımlar için ilçem adına çok teşekkür ediyorum.”

 

Tuğba Yurt Ve Ekin Uzunlar Şarkılarıyla Coşturdu

Festival boyunca her gün birçok sanatçının katılımıyla çeşitli konserler düzenlendi. Yoğun katılım ile gerçekleşen festivalde Tuğba Yurt ile Ekin Uzunlar sevenleri ile buluştu. Alanı dolduran binlerce vatandaş, coşku içerisinde söylenen şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gün yaşadı.

 

Vatandaşlardan Başkan Güler’e Yoğun İlgi

Düzenlenen festival sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çekindi. Daha sonra Gölköy Ulugöl’ü de ziyaret eden Başkan Güler, burada vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Güler, Gölköy ardından Gürgentepe ve Ulubey ilçelerine giderek ilçelerin turizm destinasyonlarında vatandaşlarla bir araya geldi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu