Gündem

Hilmi Güler’den Fatsa’ya Çıkarma!

Fatsa Sokaklarında Ak Parti Rüzgarı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, haftanın ilk gününe Fatsa ilçesinde başladı. İlçeyi karış karış gezerek sıkmadık el bırakmamaya özen gösteren Başkan Güler’e halkın ilgisi yoğun oldu. Yaşlıların hayır duasını alan Başkan Güler, çocukların da gönlünde taht kurarak yüzlerini güldürdü.

“Erdem Delikanlı Olmaktır, Nankör Olmamaktır”
Fatsa Kültür Sarayı’nda düzenlenen meclis üyeleri aday tanıtım programında konuşan Başkan Güler, 94 yılında Cumhurbaşkanımızla bir yola çıktık. Bu aynı zamanda belediyeciliğin de bir miladı. Hiçbir seçim ve sınav bizi etkilemez, vız gelir tırıs gider. Belediye işi bizim çok iyi bildiğimiz bir iş. Bu hareket erdemliler hareketi olarak başladı. Erdem delikanlı olmaktır, nankör olmamaktır, mert olmaktır, kaçmamaktır. Dava şuurudur. Onun için bizim davamız pazara kadar değil mezara kadar” dedi.

“Biz Bu Davanın Emir Erleriyiz, Azat Kabul Etmeyen Köleleriyiz”
Konuşması sık sık “Fatsa burada başkanının yanında” tezahüratlarıyla kesilen Başkan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz bir belediye başkanı değiliz. Biz bu davanın emir erleriyiz, azat kabul etmeyen köleleriyiz. Bizim çalışmalarımızın 31 Mart’taki anlamı dünyaya bir mesaj olacaktır. 31 Mart’ta Fatsa’dan ve 19 ilçemizin genelinden öyle muhteşem bir sonuç çıkacak ki biz bütün dünyaya, ezilmişlere mutluluk müjdesi vereceğiz. Bu bakımdan bu seçim çok önemli. Biz makam, mevki peşinde değiliz. Bu davanın gönül erleriyiz. Belediyeciliğimizi ikinci 5 yılda bambaşka noktalara götüreceğiz. Seçimler demokrasinin şölenleri bu nedenle bunu efendilikle yapacağız, sevgi diliyle yapacağız. Ordu kavgadan, çekişmeden çok şey kaybetti. Siyaset bu kadar alçalmamalı. Biz aynı zamanda yeni dönemde siyaseti de temizleyeceğiz.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, coşkulu geçen Fatsa programlarının ardından sosyal medya hesaplarından yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer vererek günü özetledi:
Denizi ayrı, sokakları ayrı güzel; yeşili ayrı, mavisi ayrı güzel; dağları ayrı, sahilleri ayrı güzel Fatsa’mızdayız. Sabahın ilk saatlerinde Fatsalı hemşehrilerimizin bizleri büyük bir coşku ile karşılamasından ziyadesiyle bahtiyar olduk. Fatsalı hemşehrilerimizin yüzünden tebessüm eksik olmasın diye verdiğimiz emeklerin, yaptığımız yatırımların memnuniyetini görmekten kıvanç duyduk. Yeni Kumru, Hacı Hulusi Baba, Cevat Güvenkaya ve Reşadiye caddelerinde esnaflarımıza hayırlı kazançlar diledik, hemşehrilerimiz ile kucaklaşarak taleplerini dinledik. Fatsa’mızın sokakları bizi, biz de Fatsa’yı çok iyi biliyoruz. Fatsa Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen Fatsa’mızın hem mevcut Başkanı hem de AK Parti’mizin, Cumhur İttifakı’mızın ortak adayı Ibrahim Etem Kibar kardeşimizin proje tanıtım toplantısına iştirak ettik. Fatsa’mız Etem Başkanımızdan memnun, biz de kendisiyle iftihar ediyoruz. 2022 yılında hizmete aldığımız, ilçemizin en büyük eksikliklerinden birisi olan, 10 dönüm alan üzerine kurduğumuz Fatsa Kapalı Pazar Yeri’nde pazar esnafımıza bereketli kazançlar, hemşehrilerimize hayırlı alışverişler diledik. Hemşehrilerimizin oyları ile şehrimizi TBMM’de temsil eden kıymetli milletvekillerimiz Naci Şanlıtürk Beyefendi, Mustafa Hamarat Beyefendi’ye ve Mahmut Özer Beyefendi’ye bugünkü programımıza eşlik ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Birlikte başardık, birlikte kazanacağız.”

WhatsApp Image 2024 03 04 at 22.11.10

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu