GündemEkonomiİkizceİlçeler

İkizce Esnaf Kredi Kefalet’ten “Ünye İl Olsun”a Destek Mesajı!

İkizce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cihat Yılmaz, Ünye’nin il olma konusunun İkizce ve bölge açısından oldukça faydalı bir durum olduğunu aktardı. Alp Tv’ye konuşan Başkan Yılmaz, özellikle genç istihdamına ve ekonomiye katkılarından söz eden Başkan Yılmaz, ile yakın olmanın avantajının İkizce açısından güzel bir gelişme olacağını belirtti.

Cihat Yılmaz, “Ünye il olmayı hak etmiştir” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Ünye’nin il olmasının İkizce’ye hiçbir zararı olmaz, hatta faydası çok olur. İkizce ve çevresinde okumuş olan, üniversite bitirmiş olan, bugün baktığında zincir market kapılarında sıra bekleyen gençlerimiz gider defterdarlık gibi resmi kurumlarda iş imkanı bulabilirler. Bir Akkuş ile Ordu arasına baktığın zaman 150 km kadar. Bu 50-40 km’ye kadar düşer. İkizce Ordu arası 90 km iken Ünye iline yakınlığımız 30 km’ye kadar düşer.

Olması gereken bir il varsa potansiyeli olarak Ünye’nin hakkıdır bu mesele. Üst kademedeki siyasetçilerimiz ve karar vericiler bunu düşünmelidir. Ünye hiçbir zaman göç vermemiş, her daim göç alan bir yer olmuştur. Altyapısı ile, ekonomisi ile, sanayisi ile Ünye il olmaya hak kazanmıştır diyorum.”

İkizce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı, Ünye iline her kesimden insanın tek ses olarak destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu