GündemEğitimOrdu

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı ve Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı 

Her ay düzenli olarak yapılan ve il’in genel güvenlik, asayiş ve trafik durumunun değerlendirildiği İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, Kaymakamlar Toplantısı ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Tedbirler Toplantısı, Vali Muammer Erol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantılara, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç ile güvenlik birimlerinin yetkilileri katıldı.

 

Toplantıda bir sunum yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilimiz genelindeki 568 okulda, 11.617 öğretmen ile birlikte 137.677 öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti sunulduğunu ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ordu ili genelinde verilen eğitim-öğretimin genel durumu, taşımalı sistem, okul servis araçlarının denetlenmesi, kantin çalışanlarına verilen eğitimler ile “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi”, “Trafikte Parlayan Yıldızlar Projesi”, “Çocuk Trafik Parkı Eğitimleri Projesi”, “Bilinçli Aile ve Güvenli Gelecek Projesi”, Yeşilay Farkındalık Programı ve Bağımlılıkla Mücadele İl Eylem Planı çerçevesinde yürütülen faaliyetler hakkında Vali Muammer Erol’a ve toplantıya katılanlara bilgilendirmede bulundu.

 

Yaptığı bilgilendirmeden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’na teşekkür eden Vali Muammer Erol, “Güvenlik birimlerimizin titiz ve gayretli çalışmaları sayesinde ilimizde önemli bir asayiş sorunu yaşamıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de bu yönde başarılı çalışmaları var. Kurumlarımızın işbirliği ve koordinasyonu ile öğrencilerimiz eğitim-öğretim yılının 2. dönemini de güven ve huzur içerisinde geçireceklerdir. Gereken tüm tedbirler alınmıştır. Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz toplantımızda da alınan tedbirleri gözden geçirme fırsatımız oldu. 2023-2024 eğitim-öğretim yılımızın 2. döneminde öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamızın neferlerine ve velilerimize sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.

 

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine yönelik tedbirlerin de ele alındığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Muammer Erol, “Seçim güvenliğine yönelik tedbirlerimizi de aldık. Siyasi partilerimiz ve adayları propaganda çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimizin geçmişine baktığımızda seçimlerin demokrasi şöleni içinde, büyük bir olgunlukla geçtiğini görüyoruz. İnşallah bu seçimler de şehrimize yakışır bir olgunlukta, uhulet ve suhulet içinde geçer” diye konuştu.

ASAS   DAD

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu