GündemSiyaset

İstanbul’daki Ünyeli İş İnsanlarından 3 Günlük Afet Bölgesi Programı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi  ve Bağcılar Ak Parti Grup Başkan Vekili Zekai Sönmez, Ünyeli İş İnsanı Şenol Ateş ve yine iş insanı Bülent Atalay, Deprem bölgesine giderek destek ve ihtiyaç tespiti gözlemlerinde bulundular. 3 günlük programda depremzedelerin yanında olan ekip iş dünyasının yardımlarını ileterek taziyelerini de ifade ettiler.

Afet bölgesi ziyaretine ilişkin konuşan İş İnsanı Şenol Ateş, tüm Türkiye hatta tüm dünyanın buradaki afet için seferber olduğunu gördüklerini, devletin her kurumu ile koordineli bir çalışma ortaya koyduğunu gözlemlediklerini söyledi. Ateş, yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı gezdik. Durumun tv ekranlarında gördüklerimizden daha kötü bir halde olduğunu gördük. Devletimizin her türlü imkanı seferber ettiğini görmek gurur verici. Valisi kaymakamı belediye başkanı herkes burada. Öte yandan dünya ülkelerinden birçok arama kurtarma ekipleri bizim için gelmişler. STK’lar, milletvekilleri, dernekler, bütün ülke burada yaraları sarma gayretinde. Biz de ekip arkadaşlarımız olarak elimizden gelen gayreti gösterdik. Devletimize, milletimize güveniyoruz. Destek veren herkesten Allah razı olsun. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bir daha böyle acılar yaşamayız inşallah.”

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu