GündemAltınorduAsayişÇevreUlubey

Jandarmadan Helikopterli Denetim

Ordu İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma kapsamında helikopter ve drone ile trafik denetiminde bulunuyor.

Konuya ilişkin olarak Ordu Valiliği kanadından yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi:

 

“01.12.2022 tarihinde 11:00-12:15 saatleri arasında Ordu İl Jandarma Komutanlığı ve Ordu İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak Ordu-Giresun Devlet karayolu ve Ordu-Sivas Devlet karayolu (Altınordu-Ulubey karayolu) üzerinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla J.Gn.K.lığı Havacılık Başkanlığına ait helikopter ile havadan trafik denetimi icra edilmiştir.

Yapılan denetim esnasında, sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleyen, uygunsuz şerit kullanan, tehlikeli şerit değiştiren, hatalı sollama ve yakın takip yapan, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama ve park eden araç sürücüleri kontrol noktalarında görevli Trafik Jandarması timleri ve Trafik Polisi ekiplerine bildirilerek uygulama noktalarında durdurulan sürücülere, hız kurallarına uyulması, emniyet kemeri takılmasının önemi, seyir halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile genel trafik kuralları hakkında gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

Ordu İl Jandarma Komutanlığınca, Trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve drone ile havadan yapılan trafik denetimlerine önümüzdeki dönemde devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu