GündemÇaybaşı

Kaymakam Tarik: “Türk Gençliği Bu Milletin Güvenine Layık Olacaktır”

Çaybaşı ilçesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerini ilçe merkezindeki renkli kutlamalarla ortaya koydu.

Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinliklere, Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, İlçe Kaymakamı Turgay Tarik, ilçe protokolünün yanı sıra ilçe genelinden esnaf ve vatandaşlar da katılım gösterdi.

Başkan Semiz ve Kaymakam Tarik, gençleri selamlayarak bayramlarını kutladı. Gençler birbirinden güzel gösterilerini sergilerdi, günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapılarak şiirler okundu.

 

Çaybaşı Kaymakamı Turgay Tarik, günün önemine ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sembol günü olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 104. Yıl dönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz. ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz.’ diyerek gençlere olan güvenini ve inancını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yüz dört yıl önce milletimizin istikbalini ve istiklalini gençlerimize emanet etmiştir.  İnanıyorum ki “Türk Gençliği” şanlı tarihimizden aldıkları güç ve ilhamla, bugünleri bizlere miras bırakan ecdadının ve aziz milletimizin güvenine layık olacak ve Ülkemizi her alanda çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor; geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Kutlama etkinlikleri, çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesi ile devam etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu