GündemİlçelerSporÜnye

Kulüp Başkanı Arslan “Sporcularımız Çalışmalarına Yeniden Başladı”

Ünye Reis Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cavit Arslan, depremden dolayı ertelenen maçların yeniden yapılacağını, bunun için sporcuların yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

 

6 Şubat sabahı tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin yaşanmasının ardından binlerce insanımız vefat etmiş, binlerce insanımız yaralı olarak kurtarılmış ve milyonlarca insan da derinden etkilendi.

Ünye Reis Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Cavit Arslan, asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem yaşanmadan önce il birinciliği için yarışan sporcuların, depremden sonra ara verdiklerini ve 3 ilde yapılacak olan müsabakaların ertelendiğini ifade etti.

Başkan Arslan, 2022 ile 2023 faaliyetlerinin bir kısmının yapıldığını ancak bir kısmının yarıda kaldığını söyleyerek,

“ Federasyonlarımız şubat ayında yapılan Türkiye şampiyonalarını Mart- Nisan ayı gibi tarihlerine yayarak ertelendi. Ünye sporcuları olarak sporcularımızın katıldığı il şampiyonaları vardı. 6 Şubat tarihinde deprem olmadan önce yapılan il seçmeleri yapıldı. Wushu ve Teakwondo’nun il seçmeleri yapıldı.  Türkiye şampiyonluğu Diyarbakır’da olacaktı depremden dolayı ertelendi.  Liseler arası Taekwondo nun müsabakaları oldu. Liseler arası derece yapan öğrenciler Erzincan’a gideceklerdi ertelendi. Ortaokullarda yapılan sporcuların tarihi değişti. Amasya ve Karabük’te olan müsabakalarımızın tarihleri değişti.”

Arslan “ Aradan Sonra Yoğun Bir Şekilde Çalışıyoruz”

Yaşanılan büyük acının hafızalara kazındığı 6 Şubat tarihi sonrası deprem bölgesi için seferberlik ilan edilerek yardımlar ulaştırıldı ve birçok programlar ertelendi.

Depremden sonra sporcuların 10 gün ara verdiğini belirten Arslan, “Türkiye’de yas ilan edilmesinden sonra kapalı olan spor salonlarımız açıldı” dedi.

 

Sporcuların depremden dolayı yapılan aranın ardından antrenmanlarına daha ağırlıklı ve hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Cavit Arslan;

Sporda performans ve güç olarak 1 gün dahi ara verildiği zaman 1 hafta geriye gidiliyor. Ne kadar teknik bilseler de güç ve antrenman çok önemlidir. Her gün çalışmaları gerekir. Sporcuların. 1 hafta gelemeyen 1 ay geriye gider, 1 ay gelmeyen 1 yıl geriye gider ve emeklerimiz boşa gider. Çünkü çocukların çoğu 1. oldu. 1. Olan çocuklarımız Ünye ve Ordu ilimizi temsilen Türkiye genelinde müsabakalara katılacak. Sabah- akşam çift antrenman yaparak açığı kapatıyoruz. Sporcularımıza güveniyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Avrupa ve Balkan Şampiyonluğuna çıkarmak istiyoruz. Sporcularımızın aynı şekilde bizi mutlu edeceklerine inanıyorum.”

Dereceye Giren Öğrenciler

Ezgi Arslan 63 kiloda Wushu da liseler arası il 1.si

Teakwondo

Merve Kuru51 Kilo

Medine Dikbıyık 49 kilo

Büşranur Karayazı 73 Kilo

Salih Fidan 73 Kilo liseler arası il birincisi

Haber : Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu