GündemSiyaset

Milletvekili Gündoğdu, Alp Tv Ankara Stüdyolarının Konuğu Oldu!

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Alp Tv Ankara Stüdyolarından yayınlanan “Başkent Kulisi” programının konuğu oldu.

Gazeteci Hamza Alp’in sorularını cevaplayan Gündoğdu, “Derdimiz Ordu, Siyaset Yapıyoruz, Küsmeyeceğiz” diyerek yerel siyaset ve 2023 seçimleri üzerine değerlendirmelerde bulundu. 2023 Milletvekilliği seçimlerinde aday olup olmadığına cevap veren Ordulu siyasetçi, ”Hepimiz bir şekilde aday olacağız ancak listede adımız olmazsa da küsmeyeceğiz” dedi. Metin Gündoğdu, “Ne yaptınız?” şeklinde iktidar partisine gelen eleştirileri de yorumladı. Gündoğdu, seçimlerin yatırım ve hizmetlerin devamlılığı açısından çok önemli olduğunu aktardı.

 

“Ak Parti Sağlık Alanında Başarılara İmza Attı”

Konuya sağlık yatırımları üzerinden giren Milletvekili, Ordu Şehir Hastanesi’nin 2023 yılı içinde tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek ilçelerdeki sağlık yatırımlarının ve devlet hastanelerinin de yakından takip edildiğini söyledi.

Gündoğdu sağlığa yönelik şöyle konuştu:

“Ordu Şehir hastanesi 900 yataklı ve istenildiği takdirde 1500 yatak kapasitesine çıkabilen hastane bizim dönemimize nasip oldu. Şuanda yüzde 50 neticesinde inşaatı devam ediyor. Bu yıl bitmeden hastaneyi hizmete almayı planlıyoruz. Bir de yine morfoloji binamız var bunun çalışmaları da sürüyor. Akkuş Devlet Hastanesini bitirdik, Korgan ve Aybastı Devlet Hastanesini bitirdik, Gürgentepe ve Ulubey Devlet Hastanesi’ni bitirdik. Korgan ve Kumru’yu takip ediyoruz. Ünye ve Fatsa Devlet Hastaneleri zaten bitmişti. Bazı problemler yaşadık ancak doktor eksikliklerimizi tamamladık. Şuanda ilaçlarla ilgili bir sıkıntı olduğu belirtiliyor ve bunun çözümü için gayret gösteriyoruz. Sağlık alanında Türkiye’de Ak Parti iktidarı başarılı ve bu çalışmalara devam edecek. Bir eğitim araştırma hastanemiz var, daracık. Keşke bizden öncekiler yapsalardı keşke. Eskiden hava ambulansımız yoktu. Şimdi Ordu’nun bir köyündeki hastayı hava ambulansı ile alıp ilgili hastaneye kısa sürede götürebiliyoruz.”

 

“Milletvekiliyiz, Elbette Millete Koşacağız”

Kendinden önceki bakanlık ve milletvekilliği konumlarında bulunan siyasilere teşekkür eden Ak parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, hangisi olursa olsun, milletvekilinin millet için millet adına koştuğunu söyledi. Vekil Gündoğdu, açıklamalarında; “Soruyorlar ya neyimiz var diye? Sosyal medyadan bazen yazıyorlar, çözülemeyecek bir iş oluyor. Hemen altına yazıyor “Kimsin lan?” diye. Sonra mahkemeye verince sızlanıyor. Ben gücümün yettiğince her derde yetişmeye çalışıyorum. Bizim görevimiz milletvekili ve bu seviyede alabildiğimizi alıyoruz. Bizim Ordu olarak bakanlarımız da oldu ve hepsi de Ordu’muza hizmet ettiler. Allah hepsinden razı olsun. Ordu’da taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyorum. Yarın biz de eski olacağız ve biz de bize teşekkür edilen bir tavırda hareket etmeliyiz. Hangisi olursa olsun milletvekilleri sizin için koşturuyor. Biz milletimiz adına seçilmişiz, elbette koşacağız. Yeri geldi çoğu kez sırtımızı yatağa koyma vaktimiz olmuyor. Ben millete de hesap vereceğim, Allah katında da hesap vereceğim. Milletime karşı hata yapmamaya gayret gösteriyorum. Milletin problemlerini çözmek için gayret etmek için gayret gösteriyoruz ancak şahsi destek isteyenlere de yetişmemiz imkansız gibi.” ifadelerine yer verdi.

 

“Ne Yaptınız Diyenlere Yatırımlarımızı Anlatıyoruz”

Ak Parti Ordu Milletvekili konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: “Spor alanında da çok iyiyiz. Ünye’ye ve Fatsa’ya yüzme havuzu yapıyoruz. Halı Saha, gençlik merkezleri yapıyoruz. Ünye Gençlik Merkezi’ni burada anlatsak bir saatte anlat anlat bitiremeyiz. Kasım Müdürüm de sağolsun güzel çalışmalar yapıyor burada. Eski beldelerimizin tamamında kapalı halı saha yapıyoruz. Kışın uzun olduğu coğrafyalara kapalı sahalar yapma gayretindeyiz. Gülyalı ilçemizde de nizami sentetik sahamız olacak. Amatör spor kulüplerinin eksik sahaları için gayretliyiz. Ordu’nun bütün ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütün spor alanlarında çalışmaları var. Bazı insanlar vardır, gözü görmez, kulağı duymaz, bunlara söz söylenmez. Ne yaptılar diye soranlara anlatıyoruz işte. Devam eden gençlik ve spor yatırımlarımızı tamamlayacağız ve bakanımızı davet edeceğiz açılışlar için inşallah.” “Bizim Derdimiz Ordu” “Ünye Akkuş Niksar Yolumuzun ihalesi bugün yarın netleşecek ihaleyi alan firma belirlenecek. Artık uzakları yakın eğleyen bir Türkiye var. Ünye Organize sanayi bölgemizde inşaatlar başladı artık. Ünye, Fatsa, Ordu’daki borsa ve ticaret odası başkanlarına açık çek veriyorum. Gelsinler beraber alalım yatırımları ve ilimize kazandıralım. Bizim derdimiz Ordu. Mesele Ordu ise biz sonuna kadar koşmaya hazırız ve koşmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar üç lira beş lira neyse ilgili bakanlıklarımızdan alıp ilçelerimizin yatırımlarını takip ediyoruz. Ben yıllarımı Ordu’ya vermiş biriyim. Kimin ne olduğu nereden ne alacağımızı bilen biriyim. Tabi eksiklerimiz oldu ama bunları da tamamlayıp hizmetimizi devam ettireceğiz. Ben Ordu’nun bütün problemlerini biliyorum. Bütün ilçelerimizi geziyoruz. Muhtarlarımızın istekleri oluyor. Canla başla çalışmaya gayret eden muhtarlarımızın da yanında oluyoruz. Biz seçilene kadar bir siyasi parti adın koştururken seçimden sonra milletimin adına, Ordu adına koşturuyorum.”

 

“Samsun-Sarp Demiryolu’nun Takipçisiyiz, Zamanı Var”

“Biz söz verdiğimiz işleri yapan bir iktidarız. Biz elbette Ordu’da bir tren yolu olmasını isteriz. Biz de Samsun-Sarp tren yolu gibi bir proje istiyoruz. Bir dönem dedim ki Samsun hızlı tren projesini Bolaman’a kadar götürelim. Şuan zaten Ankara Samsun hızlı tren projesi yürütülüyor. Samsun Sarp Tren yolu yapılması gereken bir çalışmadır, proje çalışmaları var ama her şeyin bir zamanı var. Biz hayali sloganlar hayali işler üretmiyoruz. Bizden önceki hükümetler öyleydi. Cumhurbaşkanımız bu zamana kadar millete yalan konuşmadı. Denizin altından yol denildi yapıldı, köprü denildi yapıldı. Ordu’dan Sarp sınırına kadar bir demiryolu için takipte olacağız.”

 

“2023 Seçimleri Yatırımların Devamı İçin de Çok Önemli”

“Bu seçim cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi. Cumhuriyet kurulduktan sonra gelinen bu noktaya kadar yapılan seçimlerin en önemlisi. Yüzüncü yıl ve 20 yıllık Ak Parti döneminde Türkiye’deki yatırımların yüzde 70’i bitti. Bundan sonra millete dokunma dönemi. Yüzde 30’u tamamlama dönemi. İHA, SİHA, TOGG otomobilimiz, ihracatlarımız, teknolojik ürünlerimiz derken Türkiye’nin ikinci yüzyılına hazırlanıyoruz. Bunların akamete uğramaması için bu kritik seçim çok önemli. Ben aday olayım ya da olmayayım ama hepimiz bu yoldayız. Hepimiz bir şekilde aday olacağız ama listeye konulmazsak küsmeyeceğiz. Listede olmasam bile sahada kapı kapı dolaşıp Ak Parti’ye oy toplayacağım. Olmazsa olmaz diye bir şey de yok. Ama biz siyasetimizi her zaman devam ettireceğiz. Kenara çekilip oturmayacağız. Bizim derdimiz Ordu’nun menfaati. Ordu için bugün milletvekiliyim, yarın derler ki şurada sivilde hizmet edeceksin, tamam deriz. Cumhurbaşkanımızın ömrü vefa ettiği sürece biz de kendisiyle birlikteyiz. Ben Muhsin Yazıcıoğlu ile siyasette yol yürüdüm. Onun dik duruşu onun görüşü sayın cumhurbaşkanımızda da var. Kendisiyle yol yürümek bizim için şereftir.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu