GündemEğitim

Milli Savunma Üniversitesi Geleceğin Askerleriyle Buluştu!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı, askeri eğitim veren Milli Savunma Üniversitesi yetkilileri Ünye’de öğrencilerle bir araya gelerek, geleceğin büyüklerine yol haritalarına ışık olacak bilgiler aktardılar.

MSÜ Öğretim Görevlisi Anıl Bekçi ve Balıkesir Astsubay MYO Öğretim Görevlisi Albay Emrah Öksüz Albay Emrah Öksüz’ün konuşmacı olarak katıldığı MSÜ Tanıtım programı Ünye Adanan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programda öğrencilere, MSÜ hedeflemeleri ve yerleşmeleri halinde sağlanacak imkanlar ve devlet destekleri de anlatıldı. Askerlik mesleğinin detaylıca anlatıldığı söyleşi etkinliğinde öğrenciler sordu, işin uzmanları cevapladı.

MSÜ sınavlarına hazırlık süreci, başvuru için gerekli şartlar sınav sonrası rehberlik hizmeti, askerlik mesleğinin kutsallığı ve branştaki faaliyetler, Ünye’nin çeşitli okullarından gelen öğrencilere fikir alışverişi şeklinde anlatıldı. Program, ev sahibi taraf olan Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Ünel’in konuşmacılara çiçek takdimiyle sona erdi.

Haber: Edanur Öztürk, Onur Karacabay

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu