GündemÜnyeYaşam

Müftü Okuş 3 Ayların Önemini Vurguladı

Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş, idrak edilen 3 aylarda Sadaka verilmenin önemine değindi.

Üç ayların başlaması ile beraber, Recep, Şaban ayını idrak ederek Ramazan-ı Şerife ulaşacağımız bu ayların nasıl değerlendirilebileceği konusunda merak edilen konuları Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş konuyla ilgili Alp Tv mikrofonlarına değerlendirmelerde bulundu.

3 aylar bir anlamda Cenabı Allah’ a kullukta, ibadetlerde ve birçok güzel amellerde kendimizi Rabbimize arz etme gösterme zamanıdır diyen ilçe Müftüsü Hüseyin Okuş,

“Mübarek aylarda yapacağımız sadakalar önemlidir. İnsanların imkanları doğrultusunda sürekli olarak sadaka vermelidir. Yaşanan afetlerden dolayı sıkıntı da olan kişilere yardımcı olmaya devam edelim. Bir Hadis-i Şerifte buyrulur ki “ Sadaka insanın ömrünün uzatır” Bu anlamda hem maddi anlamda sadaka vererek hem de manevi anlamda iyilik ve güzellikler yaparak 3 aylarımızı bereketlendirmiş olacağız.”

60 Hocamız İle Birlikte Hatim ve Teravih Namazı

Ünye’de 2 yıl önce göreve başladığı zaman zarfı içinde birçok güzel çalışmalar ile vatandaşlarla buluştuklarını ifade eden Müftü Hüseyin Okuş, bu çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.

Vatandaşlarla Sabah namazı buluşmalarında bir araya gelerek güzel adımlara imza atan Ünye İlçe Müftülüğü, Ramazan ayı boyunca da görevliler ile birlikte camilerde Teravih Namazı kıldıracak.

İçe Müftüsü Hüseyin Okuş yaptığı bilgilendirmede,

“Razaman-ı Şerif ayında mukabelelerin ve Hatimli teravih namazlarının kılınması ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu yıl ikincisi olacak olan Hatimle Teravih namazları,  iki camiden 3 camiye çıkardık.

Güvenevler, Orta Camii ve Fevzi Çakmak’taki Yavuz Selim mescitlerinde 60 hocamız ile birlikte Hatim ve Teravih namazı kılınacak.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu