GündemYaşam

Oski, Konteyner Kentlerin Alt Yapısını İnşa Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde yaraların sarılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda ilk andan bu yana her türlü su ihtiyacının giderilmesi için çalışma yapan Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) şimdi ise konteyner kentlerin alt yapısını inşa ediyor.

 

Depremin ilk gününden itibaren tüm ekip ve ekipmanları ile deprem bölgelerine giden Ordu Büyükşehir Belediyesi; arama-kurtarma, yemek ihtiyacı giderme, gelen yardımları ulaştırma gibi büyük bir görev üstlenirken bölgedeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Büyükşehir Tüm Ekipleri İle Yaraları Sarıyor

 

Bölgede yürüttüğü sosyal yönlü çalışmalarla bir nebzede olsa yüzleri güldüren Büyükşehir Belediyesi, kurulumu yapılan konteyner kentlerde alt yapı çalışmaları yürütüyor. OSKİ ise bölgede yaşanan su sorununa çözüm olmak için su tankeri ile destek veriyor.

 

Konteyner Kentlerin Alt Yapısı Oski’ye Emanet

 

Su sorunlarının giderilmesine katkı veren bakım ve onarımları yapan OSKİ şimdi ise kurulumları devam eden konteyner kentlerin alt yapısını inşa ediyor. Ekipler, 1.550 adet konteynerin su tesisatları ile kanalizasyon çalışmalarını gerçekleştirerek vatandaşların bu alanları yerleşmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.

 

Sahada Yapılan Çalışmalara Yakın Takip

 

Adıyaman’da koordinatör vali olarak görev yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel’de konteyner kentlerden görev alan Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi personeline kolaylıklar dileyen Vali Sonel, yaraların sarılmasına önemli bir katkı veren Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu