GündemSiyaset

Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığından Muhtarlara Tebrik

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle bir tebrik mesajı yayımladı. Yapılan yazılı açıklamada muhtarların vatandaş-devlet arasında bir köprü vazifesi gördüğüne vurgu yapıldı.

Başkan Kenan Selim Argan, değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:
“Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlık müessesesi, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak halkımızın her zaman yanında ve hizmetinde olmuştur.
Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu