Gündem

OBBKT Depremzede Çocuklar İçin Seferber Oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu depremzede çocuklar için seferber oldu. Depremden etkilenen ve Ordu’ya yerleşen ailelerin çocukları, yaşadıkları travmaları atlatmak ve Ordu’daki arkadaşları ile uyum sürecinin hızlanması amacıyla OBBKT’nin sahnelediği “Rapunzel” adlı oyun ile bir araya geldi. Dış dünyanın unutulduğu oyun ile çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığına bağlı Karadeniz Tiyatrosu, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ili etkileyen depremlerin ardından sahnelediği oyunlara ara vermişti. OBBKT yaşanan bu sürecin bir nebze de olsa etkilerini hafifletmek, özellikle çocukların normalleşme süreçlerine katkı sağlamak amacı ile çocuk oyunlarıyla sahneye çıkma kararı aldı.

 

Hafta İçi Her Gün Ücretsiz Çocuk Oyunları Oynanacak

OBBKT tarafından bu doğrultuda özellikle Ordu’ya yerleşen deprem mağduru çocukların iyileşme süreçlerine katkı sağlamak, yaşanan ikinci depremi okullarında hisseden ve basında çıkan haberler ile deprem sürecinden fazlasıyla etkilenen çocukların moral bulması, özellikle depremzede ayrımı yapmaksızın tüm çocukların normalleşme ve iyileşme sürecine katkı sağlamak için ikinci bir açıklamaya kadar hafta içi her gün çocuk oyunları ücretsiz sergilenecek.

 

Obbkt Depremzede Çocuklar İçin Etkinlikler Düzenleyecek

Uygulamayı tüm ilçelerde gerçekleştirecek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, 19 ilçeye yerleşen depremzede çocuklar için çocuk oyunu ve yaratıcı drama temelli etkinlikleri planlayacak. Ayrıca deprem bölgesinden gelerek evlerde ve otellerde konaklamakta olan depremzede çocuklar OBBKT bünyesinde gerçekleştirilecek olan etkinliklere ulaşım Karadeniz Tiyatrosu tarafından sağlanacak. Çocukların sayıca fazla olduğu konaklama alanlarına ise sahne taşınarak tiyatro oyunu ve yaratıcı drama etkinlikleri ile iyileşme süreçlerine katkıda bulunulacak.

 

“Rapunzel” İle Keyifli Bir Zaman Geçirdiler

OBBKTbu kapsamda ilk etkinliğini kendi sahnesinde ‘’Rapunzel’’ adlı çocuk oyunu ile gerçekleştirdi. Depremden etkilenen çocuklar ile Ordu’daki sınıf arkadaşlarının katıldığı oyunda çocuklar hep birlikte keyifli ve oyunun önermeleri ile eğitici bir zaman geçirdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu