GündemSağlık

Büyükşehir’den Depremzedeler İçin Kan Bağış Kampanyası

Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanları afet bölgesine yardım faaliyetlerinin yanı sıra yaralılar için kan bağışında bulundu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, duyarlılıklarından dolayı personele teşekkür etti.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in depremzedelerin kan ihtiyacının karşılanması yönündeki çağrısına destek olmak için harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Ordu Şubesi ile işbirliği yaptı. Belediye çalışanları merkez yerleşke içinde kurulan kan bağış noktasında depremzedeler için kan bağışında bulundu.

 

Genel Sekreter İnan “Kan Bağışı Hayat Kurtarır”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kan vermeye yönelik çağrısının karşılıksız kalmadığını belirterek, “Deprem bölgesinde ortaya çıkan kan ihtiyacının karşılanması adına yapılan kan bağışına Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde katkı vermek istedik. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çağrısı ile bugün Kızılay Ordu Şubesi ekipleri tarafından oluşturulan kan bağışı noktasında hem biz hem de personellerimiz depremzedeler için kan bağısında bulunduk. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren bölgede ekip ve personellerimiz ile yaraların sarılması adına önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ülke olarak yastayız. Yüreğimiz yanıyor ama bunları atlatacak güce sahibiz. Daha öncede yapılan çağrıları dikkate alan personellerimiz bugün aynı duyarlılığı gösterdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

“Kan Verip Can Olmak İstedik”

Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlara ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi personeli, oradaki vatandaşlarımıza kan verip can olmak istedik diye konuştular.

 

Belediye personeli yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

“Yaşanan felaketten sonra Türk Kızılay Ordu şubesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasındaki bu organizasyonda biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çağrısıyla burada depremzedeler için kan verip, can olmak istedik. Rabbim orada bulunanların yardımcısı olsun. Bizler elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Oradaki vatandaşların kan ihtiyacını karşılamak için bir nebze olsun yardım etmek için buradayız. Her zaman desteğe hazırız.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu