GündemÜnyeYaşam

Öğretmen Öğrencilerden Deprem Bölgesi Yararına Kermes!

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri depremzede ailelere destek vermek için kermes düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığının bütün okullara gönderdiği bildiri doğrultusunda “Afet Kurulu” kurulmasının kararlaştırılmasının ardından okullar da deprem bölgesi için seferberlik ilan edildi.
Alınan kararlar doğrultusunda Adnan Menderes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Aşçıoğlu, Muhasebe Branşın da Semanur Yılmaz ve Esra Kesler öğretmenlerin öncülüğünde, gönüllü diğer öğretmen, öğrenciler, veliler, çevre esnafları ve gönüllü vatandaşların birbirinden güzel el emeği kek, börek, sarma, çiğ köfte ve bin bir çeşit ürünlerin yer aldığı stant, okulun çok amaçlı salonunda kurularak yoğun katılımla destek verilmek üzere gerçekleşti.

Ahmet Aşçıoğlu, “Kendi Ellerimizle Desteklerimizi Ulaştırmak İstiyoruz”

6 Şubat tarihinde gerçekleşen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından, mağdur ve zor da olan vatandaşlara yardım elinin uzatılması için kurulan kermesin bütün gelirini depremzede ailelerine ulaştırılacak.
Gönüllü öğretmenler eşliğinde yardımların bizzat ulaştırılarak acılarının bir nebze olsun dindirmek istediklerini belirten Aşçıoğlu, “ Bu gibi konularda herkes birbirine kenetlenerek destek veriyor” dedi.
Müdür yardımcısı Ahmet Aşçıoglu, duyarsız kalmayarak destek veren herkese teşekkür ederek sözlerine şu şekilde tamamladı;
“Ünye deki depremzede aileleri tespit ederek, ihtiyaçları doğrultusunda aynı ve maddi desteklerini bizzat öğretmenler olarak yapacağız. Bizler Türk milleti olarak nerede bir derdi sıkıntısı olan kardeşlerimiz var orada olup yaralarını sarmak için elimizden geleni yapmaya çalışan yüce gönüllü insanlarız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

Düzenledikleri kermesi hayata geçirmeden önce öğrenci ve öğretmen arkadaşları ile birlikte çevreye duyurarak çok güzel geri dönüşümlerin olduğunu söyleyen Muhasebe Öğretmeni Esra Kesler,
“Özellikle öğrencilerimizin deprem bölgesi için kermes düzenleyeceğimizi söylediğimizde tepkileri çok güzeldi. Onların bu kadar duyarlı olması, kendi elleriyle katkı sunup destek vermesi bizler için çok gurur verici bir şey. Kermesten kumbaramızda biriken yardımları katkısı olan herkesin duaları ile depremzede ailelere ulaştıracağız.

Türkiye’nin yaşadığı felaketlerin yaralarını sarmak için yürekten destek vermek isteyenlerin yüreklerinin deprem bölgesinde attığını ifade eden Muhasebe Öğretmeni Semanur Yılmaz,
“Onların orada canı yandı, bizler burada onlarla üzülüp ağladık. Elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Kermesimizi gönüllü kişilerin yardımı ile düzenleyerek bu güzel desteklerimizi yaralarını sarmak için ulaştıracağız.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Gülten KODAL

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu