Gündem

Ömer Çam Hoca Kabri Başında Yâd Edildi

Ünyeli, hocaların hocası lakabı ile meşhur eğitimci, pedagog, edip, hitabet ustası ve şair Ömer Çam Hoca vefatının 20. sene-i devriyesi münasebetiyle kabri başında hayırlarla yâd edildi. Ünyeliler Derneği (ÜNDER) tarafından tertip edilen yâd programı 18 Aralık 2022 Pazar günü Maltepe Gülsuyu Kabristanlığında Ömer Çam Hoca’nın ailesi, yakınları, talebeleri ve birçok seveninin katılımıyla gerçekleşti.

Ömer Çam Hoca’nın oğlu üroloji profesörü Haydar Kâmil Çam, aile mensupları ve Ömer Çam Hoca’nın programa katılan talebeleri, hatıralarından ve hocanın müstesna şahsiyetinden bahsetti. Bu konuşmalarda aynı zamanda Ömer Çam Hoca’nın başarıları, üstün zekâsı, güçlü hafızası, etkili hitabeti, cesur dava adamlığı, talebelerine ve eğitim faaliyetlerine verdiği önem, eğitim gönüllülüğü ve fedakârlıkları, şairliği, tevazusu, özgüveni ve her ortamda verdiği güzel mesajlar ile insanlara sağladığı faydalar dile getirildi.

 

ÜNDER Başkanı İsa Gümüş konuşmasında, memleketimizin yetiştirdiği kıymetli bir ilim adamı olan Ömer Çam Hoca’nın kendisini ve şahsiyetinde temsil ettiği faziletleri hatırlayarak yaşatmanın önemine vurgu yaptı. Bu sebeple ÜNDER’in, hocanın ailesi ve sevenleriyle birlikte her sene düzenli olarak bu yâd programını tertip etmeye dikkat gösterdiğini dile getirdi.

Programa ÜNDER’in önceki dönem başkanlarından içişleri eski bakanı İdris Naim Şahin, Ayhan Doğan ve Musa Hamarat; aynı zamanda ÜNDER’in yönetiminden, mensup ve muhiplerinden Yusuf Kara, Hayri Köse, İbrahim Hamarat, Abdullah Ballı, Onur Ocakdan, İlhan Demir, İslam Ateş, Abdullah Güngör, Hüseyin Kara, Hasan Mollaahmetoğlu da iştirak etti.

Hocanın talebelerinden hattat, sanat tarihi profesörü Hüsrev Subaşı ile birlikte 20. dönem Ordu milletvekili Mustafa Hasan Öz, ORDEF Genel Başkanı Sabri Çelebi, Op. Dr. Fahrettin Özkan, Celalettin Dervişoğlu, Recep Korkmaz, Hamza Recepoğlu, Hüseyin Keskin ve hocanın daha birçok Ünyeli hemşehrisi de yâd programında hazır bulundu.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de yâd merasiminin katılımcıları arasındaydı. Yâd programının ardından Kozyatağı’ndaki Seyithan İşkembe Salonu’nda, işletme sahibi Mustafa ve Hüseyin Altun kardeşler tüm misafirleri ağırlayarak ikramda bulundular.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu