Gündem

Ordu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”, Ordu Valiliği ile Ordu Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programı ile kutlandı.

 

Ordu’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolaysıyla düzenlenen programda bir araya geldi. Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde bir otelde düzenlenen programa Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, il müdürleri, daire başkanları, basın cemiyet ve dernekleri başkanlarının yanı sıra ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

 

Başkan Güler: “Hep Birlikte Ordu’da Sevgiyi Büyüteceğiz”

Programda bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirmek adına önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

 

Ordu sevgiyi büyütmek istediklerinin altını çizen ve bunu hep birlikte başaracaklarını aktaran Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Gazeteci arkadaşlarımız bizim gözümüz, kulağımız. Halkın doğru tarafsız ve şeffaf bir şekilde bilgilenmesine sağlamak amacıyla güzel hizmetler yapıyorsunuz. Biz de kamu tarafında hizmetlerimizle toplumumuzu ikinci yüzyıla hazırlıyoruz. Bu yeni yüzyıl bize yepyeni şartlar, yepyeni imkanlar, yepyeni fırsatlar sunuyor. Artık illerle, ülkelerle ve milletlerle yarışıyoruz. Ordu’muzun özgün ağırlığı çok yüksek. Sizlerle birlikte Ordu’muz çok büyük bir değer. Siz emekleriniz ile birikimleriniz ile fedakarlıklarınızla Ordu’ya hizmet ediyorsunuz. Bizlerde sizlere ayak uydurmaya çalışıyoruz. Onun için birlikte hareket edersek, sizden bizi tutmanızı beklemiyoruz, objektif ve adil olmanızı bekliyoruz. Siz taraf olabilirsiniz, olmanızda bizi mutlu eder. Çünkü burada karşılıklı fikirlerin ortaya çıkması bir zenginlik. Onun için ben belediye çalışmalarında öne sürdüğüm en önemli konu uyum içinde çeşitlilik. Hepimiz aynı görüşte olamayabiliriz, olmamalıyız da. Burada farklı görüşleri teşvik ediyorum. Biz sıra dışı çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız. Burada zamanımız sınırlı bu bakımdan sınırlı zamanın içinde katma değerli ürünler dahil ettiğimiz takdirde sevgi dile ile uyum içinde çeşitliliği geliştirebiliriz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum.”

 

Vali Sonel, “Biz Kocaman Bir Aileyiz”

Ordu Valisi Tuncay Sonel ise konuşmasında yapılan her çalışmada gazetecilerin desteğini aldıklarını söyledi. Devletin şefkat ve fedakârlığının en ücra köşelere kadar ulaşması için gayret ettiklerini vurgulayan Vali Sonel, şunları kaydetti:

“Ordu’muz 19 ilçesiyle mavisi ve yeşiliyle hem Karadeniz’in hem de ülkemizin en nadide şehirlerinden bir tanesi. Biz kocaman bir aileyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız, iş insanlarımız, hem yurt içinde hem de yurt dışında çok değerli hemşehrilerimiz ve sizlerle beraber Ordu’da, devletimizin şefkatini, sıcaklığını ve güler yüzünü en ücra köşedeki garibimize kadar göstermeye çalışıyoruz. Bu bir ekip işi. Biz kocaman bir aileyiz. Ordu’ya geldiğim günden bu yana yaptığımız çalışmalarda bize göstermiş olduğunuz destekle, düşüncelerle ve yaptığınız katkılarla hepinize çok teşekkür ediyorum. Her biriniz bizim için kıymetlisiniz. Tekrar bu özel ve anlamlı gününüzü tebrik ediyorum. Yolunuz, bahtınız, nasibiniz açık olsun” diye konuştu.

 

Gazetecilerden Teşekkür

Programda daha sonra söz alan gazetecilerde duygu ve düşüncelerini dile getirerek düzenlenen program için teşekkürlerini ilettiler. Programın sonunda, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” anısına gazetecilere hediye takdiminde bulunuldu.

Günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” programı sona erdi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu