Gündem

Ordu İçin Yağmur Uyarısı

Ordulular Dikkat! Ordu İçin Sağanak Yağış Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Ordu’nun da dahil olduğu 12 ilde gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Yağmur Uyarısı 2
Yağmur Uyarısı 2

Hava Durumu Değerlendirmesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin iç ve doğu kesimleri çok bulutlu olacak. Akdeniz’in ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Samsun ve Ordu’nun iç kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağmur Uyarısı 3
Yağmur Uyarısı 3

Yarınki Hava Durumu

Yarın Ordu’da sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’in batısında pus ve yer yer sis hadisesi de görülebilir. MGM, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğuna dikkat çekti. Vatandaşların bu konuda dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması istendi.

Yağmur Uyarısı
Yağmur Uyarısı

Diğer Hava Durumu Detayları

Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek, iç kesimlerde sıcaklık 2-4 derece artacak. Rüzgarın Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege’de kuzey yönünden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Diğer İllere Uyarı

Yağış beklentisi olan diğer iller arasında Şanlıurfa, Siirt, Gaziantep, Diyarbakır, Van, Kars, Erzurum, Trabzon, Samsun, Antalya, Adana ve Mersin bulunuyor. Bu illerde de vatandaşların dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları önem arz ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu