GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

Ordu İlk Günden Bu Yana Kardeş Şehrini Yalnız Bırakmadı

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, depremin ilk anından itibaren bölgede hayatın normale dönmesi için çalışan Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ili vuran deprem sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi bölgeye adeta üs kurdu. Mecliste aldığı kararla Adıyaman ile kardeş şehir de olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bölgede hayatın normale dönmesi için seferber oluyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, depremin ağır hasar bıraktığı Adıyaman’da bölgenin su ihtiyacından temizliğe, gıdadan barınmaya, alt yapıdan sosyal gereksinimlerine kadar her konuda yanında olarak yaraları sarmak için çalışıyor.

Depremin olduğu andan bu yana Ordu halkının sevgisini ve ilgisini yanlarında hissettiklerini belirten Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Başkan Dr. Mehmet Güler ile Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve tüm Ordululara teşekkür etti. Başkan Kılınç, ilde hayatın normale dönmesiyle Ordu’ya teşekkür ziyareti gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

 

“Birlik Beraberliğimiz, Kardeşliğimiz Bizi Diri Tutuyor”

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, bütün imkanlarını bölgede seferber eden Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başta Hilmi Başkanımız olmak üzere belediye ekiplerine ve Ordululara sonsuz teşekkür ediyorum. Depremin ilk anından itibaren yanımızda durdular. Mobil mutfak tırı, Fen işleri, Su işleri, Temizlik işleri ekipleri ilimizde çok ciddi işler yaptı. Yaşanan deprem yüzyılın değil asırların felaketi. Birkaç yüzyılda bir yaşanabilecek depremi biz üst üste yaşadık. 11 ili kapsadı. Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi iller daha fazla etkilendi. Bu anlamda ilk andan itibaren yanımızda olanları tabii unutmamız mümkün değil. Allah onlardan razı olsun. Bu birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz bizi diri tutuyor. İnşallah böyle felaketleri bir daha yaşamayız. Bizler de Allah korusun böyle bir felaket yaşanması durumunda onların yanında olacağız. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Allah sizlerden razı olsun.”

 

“Bizi Kardeş Şehir İlan Eden Meclis Üyelerine Teşekkür Ediyorum”

Başkan Kılınç, Büyükşehir Belediye meclisinde aldığı kararla kendilerini kardeş şehir ilan eden meclise de teşekkür ederek, “Biz Ordu halkının bize olan sevgisini ve sempatisini biliyorduk ama mecliste bizi kardeş şehir ilan ederek bu durumu tescillemiş oldular. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisine de teşekkür ediyorum. Bütün meclis üyelerine selam ve saygılarımı iletiyorum. Buralar toparlandıktan sonra inşallah bizler de o kardeşlerimizi ziyaret ederek teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz” dedi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu