GündemSağlık

Ordu Tabip Odası Başkanından Sağlıkçılara Çağrı

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm Dr. Ali Coşkun,  deprem bölgesine yardım etmek isteyen vatandaşların gerekli izinleri alarak deprem bölgelerine gitmesi gerektiğini söyledi.

Merkez üstü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyaları düzenlenmeye devam ediyor. Yapılan yardımların koordileni bir şekilde, depremzede vatandaşlara ulaştırılması gerektiğini vurgulayan Uzm. Dr Ali Coşkun,  vatandaşlara seslendi.

 “Kafamıza Göre Hareket Etmemeliyiz”

Bugün itibari ile 6. Güne girdiğimiz depremin ardından hiç durmadan yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın olduğunu, ancak kafamıza göre hareket etmemeliyiz diyen Coşkun,

“Çok yardım sever bir milletiz. Bu deprem ile bunu tekrardan görmüş olduk. Her meslek grubundan vatandaşımız deprem bölgesine yardımda bulunmak istiyor. Genci, yaşlısı herkes bu yardıma bir yerden katkı vermek için çabalıyor.  Bazı vatandaşlarımız deprem bölgelerine gitmek istiyor. Bu çok taktireşayan bir durum.  Ama bu tip durumlar organizasyonları bozabiliyor. Trafik kitlenebiliyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız devlet kurumları ile bağlantı kurmalıdır. Deprem bölgesine gönüllü gitmek isteyen sağlık çalışanları arkadaşlarımız da sağlık bakanlığına başvurmaları gerekiyor. Yardımlarımız çok önemli. Ancak kimse kendi kafasına göre hareket etmemeli.” Diyerek bilinçli hareket etmemiz gerektiği konusunda uyardı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu