GündemGürgentepeİkizceİlçelerKabadüzMesudiyePerşembeSiyasetÜnye

Ordu’da 5 İlçede Oylar Yeniden Sayılacak

Ordu’nun 5 ilçesindeki seçim sonuçlarına ilişkin heyecanlı bekleyiş sürüyor. Seçimlerin hemen ardından siyasi partilerin oyların yeniden sayılması talepleri peş peşe gelirken, bu süreçte yapılan itirazlar da sonuçlanmaya başladı.

Ordu İl Seçim Kurulu’nun, ilçelerdeki oyların yeniden sayılması kararına, AK Parti itiraz etmişti. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da bu itiraza kulak vererek, Gölköy, Gülyalı, ve Kumru belediyelerinde oyların yeniden sayılmasını durdurdu.

Seçim sayımları
Seçim sayımları

Ancak durum diğer ilçeler için farklılık gösterdi. İkizce, Perşembe, Mesudiye, Gürgentepe ve Kabataş ilçelerinde yapılan itirazlar reddedildi ve oyların yeniden sayılmasına karar verildi.

Bu karar, 5 ilçede yeni bir sayım sürecinin başlamasına neden olacak. Ancak bu sürecin sonuçları, seçim tablosunu ne yönde etkileyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

Özellikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılan seçimlerde, AK Parti adayı Mehmet Hilmi Güler %40.06, İYİ Parti Adayı Enver Yılmaz ise %36.52 oy almıştı. Yeniden sayımın sonucunda bu oranlarda herhangi bir değişiklik olup olmayacağı ise kamuoyunun dikkatle beklediği bir konu haline geldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu