GündemEkonomiUlaşımÜnye

OSB Elektrik Almaya Başlıyor

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) hızla devam eden çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Temmuz ayı başında yapılan ihale Elektrik Şebeke Yapım işinin sözleşmesi de imzalandı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye geleceğine yönelik önemi olan OSB’de çalışmaların hız kesmeden sürdüğünü belirterek, “Hedefimiz hemşehrilerimizin ve sanayicilerimizin hizmetine sunacağımız OSB’mizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan elektrik şebeke yapım işinin bir an önce tamamlanmasıdır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Ünye’nin 40 yıllık hayali olan Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. OSB alt yapı çalışmaları sürerken fabrika binaları da bir bir yükseliyor. 06 Temmuz 2023 günü yapılan ihale ile OSB’nin önemli bir ihtiyacına daha başlanıyor. Elektrik Şebeke yapım ihalesi gerçekleştirilen OSB’de yüksek gerilim ve alçak gerilim şebekeleri de yapılacak.

23 milyon 925.bin lira keşif bedeli olan ihale %12,52 kırım ile 20 Milyon 929 Bin 590 liraya ihale edilmişti. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ihaleyi alan Orhan DERNEK firması yetkilisi Uğur Bayav, ÜTSO Başkanı İrfan Akar ve Ünye OSB Müdürü Ahmet Ocak ile birlikte yapım sözleşmesini imzaladı.

BAŞKAN TAVLI, “BU İHALE İLE OSB’MİZİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACI DAHA GİDERİLMİŞ OLACAK”

Başkan Tavlı süreç ile ilgili yaptığı açıklamada, “15 Aralık .2023 tarihinde tamamlanacak olan elektrik şebeke yapım işi için sözleşmemizi imzaladık. Öncelikle hayırlı olsun. Biz de heyecanla firmanın işini tamamlamasını ve sanayicilerimizin en önemli ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesini istiyoruz. OSB’de diğer çalışmalar devam ederken beklentimiz verilen sürenin de öncesinde bu çalışmanın tamamlanmasıdır. Çalışmaların Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi

ÜTSO BAŞKANI AKAR “40 GÜNDE BİTECEK”

Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar ise yaptığı açıklamada Elektrik işinin 40 günde tamamlanacağını ve diğer eksiklerin ise yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Haber gorseli Kopyasi Kopyasi Kopyasi Kopyasi            WhatsApp Image 2023 07 24 at 16.57.53 2              WhatsApp Image 2023 07 24 at 16.57.53 3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu