Gündem

Şehit Aileleri ve Gazilerden Beraberlik Buluşması

Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği tarafından birlik ve beraberlik buluşması gerçekleştirildi.

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere,  Ünye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Arif Takıcı, ilçe Belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, resmi ve özel kurum temsilcileri ve şehit yakınlarıyla birlikte gaziler katılım gösterdi.

 

“Ölürsek Şehit, Kalırsak Gaziyiz”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren, derneğin Ünye Temsilcisi Murat Alemdar, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Yaşadığımız topraklarda bizler rahat nefes alalım diye ölümü göze alan Şehit ve gazilerimize selam olsun. Her Türk bir askerdir ve dillerde sadece bir cümle vardır bi bu da “Ölürsek Şehit kalırsak gaziyiz.” cümlesi. Vücudunda mücadele izi taşıyan gazilerimizin dilinde vatan sağolsun sözleri vardır. Gazilerimiz onurlandırılmış askerlerdir. Bizler dernek olarak Şehit aileleri ve Gaziler için koşulsuz şartsız hizmetteyiz. Tüm özverimiz ile sizlerle birlikte olmayı bu vatana borç biliyoruz. Şehit ve gazilerimizin acılarını her zaman paylaşıyoruz.

 

Dernek Başkanı Adem Çiçek ise birlik beraberlik buluşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bizim en büyük gayemiz birlik ve beraberliği sağlamak. Buraya gelerek bizleri onurlandırdınız, gururlandırdınız. Sağolun varolun.” Dedi.

 

Yüksekova yaralanarak gazi olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Sül de bir söz alarak, gazi olduğu anları anlatan bir şiir okudu. “Yaşadıklarımızı yarım saate, bir güne sığdıramayız.” Diyen Sül, bu anlamlı gün sebebiyle yanlarında olan herkese teşekkürlerini iletti.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sizlerle birlikte olmak bizler için bir onur. Sizler için buradayız.” İfadeleriyle katılım gösteren şehit yakınları eve gazilere minnet duygularını dile getirdi. Toplantıda Ünye Kaymakamı Ayhan Işık da bir söz alarak şehitlik ve gaziliğin kutsallığına ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

 

Program şehit yakınları ve gazilerle birlikte günün anlamına dair bir hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu