GündemSiyaset

Seyit Torun: “Ne Yüzle Konuşuyorsun?”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Onların belediyeleri kaç saatte gelmiştir?’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Torun, “Belediyelerimizin arama-kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Sen daha çadır dağıtamayıp ne yüzle konuşuyorsun?” ifadelerini kullandı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhalefetin deprem eleştirilerine, “Eksiklik bulmaya çalışanlar olabilecektir. Eksiklik bulmaya çalışanlara söylemek istiyorum, onların belediyeleri de AFAD’ın emri altındadır bir afet zamanında. Kaç saatte gelmişler? Kaç saatte? Lütfen kimse vicdansız hareket etmesin.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bu açıklamaya tepki olarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı; “Aklını başına al Fotoroman Süleyman! Belediyelerimizin arama-kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, “her şeyi ben yapacağım” diye aletlerine el koyan, çalışmalarını geciktiren siz değil misiniz? Sen daha çadır dağıtamayıp ne yüzle konuşuyorsun? Artık bu kadar arsızlık olmaz! Yardım tırlarına “ben dağıtacağım” diye el koyan, kargo uçaklarına makam araçları yükleten siz değil misiniz? Beceriksizliğinizin faturasını bize çıkaracak kadar acizleşmeyin. Bu millete yalan söylemeyin. Gerçekleri konuşmak istiyorsan hodri meydan! AFAD’dan önce pek çok bölgeye belediyelerimiz ulaştı. Binlerce vatandaşı belediyelerimiz enkazdan çıkardı. Bölgeye her türlü yardım yapıldı. Teşekkür edeceğiniz yerde iftira atıyorsunuz. Bari personelin alın terine saygısızlık etmeyin.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu