GündemOrduSiyaset

Siyasetçisi, İş Dünyası, STK’lar… Ordulular Ankara’da Buluştu

Ankara’daki Ordulular, Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı’nın düzenlemiş olduğu, Çankaya Belediyesi himayelerindeki iftar yemeğinde bir araya geldiler. İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı / Ordu Milletvekili Seyit Torun, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı / Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt gibi isimlerin yanı sıra siyaset ve iş dünyasından da birçok Ordulu programa katılım gösterdi.

Hemşehrilerin bir arada olduğu bu keyifli etkinlikte ülke gündemi ve Ordu yereli üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Enginyurt: “Bu Seçim Sağcılık Solculuk Seçimi Değildir”

Programda söz alan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ülkenin  kötü bir süreçte olduğuna işaret ederek millet ittifakının aydınlık günler için geleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çirkin bir siyasi dil kullandığını söyleyen Enginyurt, ” Saraylarda yaşayan yezid olmaktansa Kerbela çöllerinde şehit Hüseyin olacağız” ifadeleriyle mevcut hükümeti eleştirdi.

Enginyurt şöyle konuştu:

“Türkiye malesef çok kötü günlerden geçiyor. Bizler aydınlık bir Türkiye için yola çıktık. Bu yolculukta bize soruyorlar. Siz kimlerle berabersiniz diye. Yanınızda, sağınızda solunuzda kim var diyorlar. Biz diyoruz ki ayırmayacak bölmeyecek, çalmayacak, çaldırmayacak, kadınlarına sürtük demeyecek, gençlerine çapulcu demeyecek insanlarla beraberiz. Önümüzde bir seçim var ve soruyorlar ki demokrat partilisin ve düne kadar Recep Tayyip Erdoğan’a oy istedin diyorlar. Doğru diyorlar. 2018’de Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı çıkarmadı. Aday Recep Tayyip Erdoğan’dı ve ben de kendisine oy istedim. Ama milletvekilliği seçimlerinde de dedim ki bu üç şelek kafalıya oy vermeyin, bana oy verin, ben Orduyu temsil ederim. Çiftçinin emekçinin hakkını savunurum ve haksızlığın karşısında olurum. Fındık üreticisi için gerektiğinde sarayın önünde çadır kurarım dedim. Çadır kurmaya gerek kalmadı, beni partiden attılar. Ama susmadık, yılmadık mücadeleye devam ediyoruz. Şimdi Ordulular bu seçimde büyük bir vazife icra edecek. Bu seçim sağcılık solculuk seçimi değil, bu seçim parti seçimi değil, sen ben seçimi değil. Bu seçim kendini gösterme seçimi değil. Bu seçim Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan mevzubahisse gerisi teferruattır dediği bir seçim. İnşallah bu seçim bölünmeye parçalanmaya karşı bir seçim olacaktır. Bu Ramazan vesilesiyle ülkenin cumhurbaşkanını dilini güzelleştirmeye davet ediyorum. Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaretler etmemeye davet ediyorum. 85 milyonun cumhurbaşkanı olmaya davet ediyorum. Not aldık diyorum, hesap soracağız diyorum. Sayın Cumhurbaşkanına Ordulu olarak sesleniyorum. Değil not, ne yaparsan yap geri adım atmayacağız. Saraylarda yaşayan yezid olmaktansa Kerbela çöllerinde şehit Hüseyin olacağız dedik. Tavsiyemiz kendisine şudur ki korkuyu boşver. Sen gidersen bu Cumhuriyet batmaz, yıkılmaz. Çünkü bu cumhuriyetin kurucusu sarı saçlı mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk öldü, bu cumhuriyet yıkılmadı da satıcıları gidince mi yıkılacak? İnşallah 14 Mayıs’ta güzel umutlarla birlikte “Sana söz, yine baharlar gelecek” diyorum.”

 

Seyit Torun: “Aynı Sofrayı Paylaşmaktan Mutluyum”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ise birlik beraberlik mesajları verdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Böyle güzel bir akşamda siz değerli hemşehrilerimle buluşmak güzel bir duygu. Sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan mutlu oldum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. İnşallah Allah bayrama da kavuşmayı nasip eylesin.”

 

İdris Naim Şahin, “Devletimiz Her Daim Var Olacaktır”

İftar programına katılan ve herkesin bu seçimde nasıl bir yol izleyeceğini merak ettiği İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin ise şöyle konuştu:

“Ramazan ayı birlik beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ayı. İnanıyorum ki biz Ordulular bu duygularla üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaktayız. 100. yılını kutladığımız devletimizin inşaallah nice yüzyıllarında ilelebet yer küre var oldukça devam edeceği inancı ve kararlılığına inanıyorum.”

İftar programına konuk olanlar Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kutsi Yerebasmaz ve  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e, bu anlamlı etkinlik ve misafirperverlikleri adına teşekkürlerini ilettiler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu