GündemOrdu

ORDU’NUN 19 İLÇESİNDE DEVAM EDİYOR.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi” protokolü çerçevesinde Ordu’da 4.sınıflara yönelik uygulamaya geçirilen proje, antrenörler eşliğinde devam ediyor.

Gürgentepe İlçesinde hayata geçen proje ile Atatürk İlkokulu ve Şirinköy Şehit Sezgin Karaca İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler hem eğlenerek, hem de yeteneklerini göstererek bu faaliyetlere büyük bir mutlulukla katılım sağlıyorlar.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri tarafından görevlendirilen antrenörler tarafından İlkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Spor Dalı Eğitimi Projesi, Ordu’nun 19 İlçesinde Milli Eğitime bağlı İlkokullar da devam ediyor.

İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Projesinin, ilkokul çağındaki çocukların sportif yeteneklerinin keşfedilmesi de ve sonraki eğitim kademeleri için de bu tespitin esas alınarak çocukların yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmesinde önemli bir proje olduğu biliniyor.

“İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi” projesinin Ordu’da 19 İlçede uygulanmaya başlandığını belirten Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Çocuklarımıza fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılarak, fiziksel ve zihinsel kapasitelerinin geliştirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve spor aracılığıyla öğrencilerin sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla ilkokullarda hayata geçilen proje bünyesinde antrenörlerimiz eşliğinde eğitimlerimize başladık. İlkokulda okuyan her bir öğrencimizin, mezun olana kadar bir spor branşını tanıması, öğrenmesi ve bu yeteneklerini geliştirmesi en büyük hedeflerimizden biridir. Bizlerde yıl boyunca devam edecek projede okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimiz ile bir araya geleceğiz. Çalışmalarını yerinde inceleyerek gelişimlerini yakından takip edeceğiz. İnşallah bu proje sayesinde yeni yetenekler de keşfedilerek ülke sporuna büyük bir katkı sağlanmış olacaktır.” şeklinde konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu