GündemÇatalpınarOrdu ValiliğiYaşam

SONEL, “ORDU’MUZA ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR ALDIK”

Vali Tuncay Sonel, kamu yatırımlarının son durumlarını yerinde görmek, yürütülen hizmetler, çalışmalar ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere gerçekleştirdiği program kapsamında Çatalpınar ilçemize ziyarette bulundu.

Kaymakamlığı Ziyaret Etti
İlk olarak Çatalpınar Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Bilal Göksun, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, İlçe Emniyet Amiri Orhan Barış Öztiryaki, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Astsubay İzzet Koçak tarafından karşılandı.
Daha sonra Kaymakamlık makamına geçen Vali Tuncay Sonel, Kaymakam Bilal Göksun’dan ilçenin genel durumu, yatırımları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Vali Sonel, Kaymakamlık binasında bulunan Yazı İşleri, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere birimleri gezerek, çalışan personellere işlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Belediyeyi Ziyaret Etti
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çatalpınar Belediyesine geçen Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Ahmet Türe’yi de ziyaret ederek, belediyenin  çalışmaları, hizmetleri ve projeleri hakkında bilgi aldı.
Çatalpınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini Ziyaret Etti.
Vali Tuncay Sonel, kadınlarımızın yaptığı el emeği ve yöresel ürünlerin değerlendirilmesi, ekonomiye kazandırılması, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla son ikibuçuk yılda kurulan 18 Kadın kooperatiflerden bir tanesi olan Çatalpınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini de ziyaret etti.

“Fedakar ve Çalışkan Kadınlarımızı Kutluyorum”
Vali Sonel, kooperatif üyesi kadınlar tarafından üretimi yapılan yöresel gıda ürünleri hakkında Kooperatif Başkanı Öznur Şenel ve Kooperatif üyesi kadınlardan bilgi aldı.
Yörede yetişen sebze, meyve ve otlardan ürettiği erişte, reçel, turşu, marmelat, meyve kurusu gibi ürünleri yakından inceleyen Vali Sonel, ürünlerden satın alarak, alışverişte bulundu.
Çatalpınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri yaptıkları tulumba tatlısı ile de fark yaratıyor. Düğünler için şimdiden siparişler alan kooperatif üyeleri yaptıkları tatlıdan Vali Sonel ve beraberindeki protokol üyelerine de ikram etti.

Kadın kooperatifçiliği ve kadınların üretime sağladıkları katkının önemini vurgu yapan Vali Tuncay Sonel, üretilen ürünlerin bir kısmının ihtiyaç sahibi vatandaşlardan alınmasının da ayrı bir önem taşıdığını ifade ederek, “Kooperatif çatısı altında üretimlerini sürdüren çalışkan ve fedakâr kadınlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Çatalpınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Öznur Şenel ziyaret dolayısıyla çok memnun olduğunu söyleyerek, ”Sayın Valim, kooperatifimiz sizlerin sayesinde kuruldu. Emeğiniz, desteğiniz çok büyük. Sizlerin sayesinde hem girişimci, hem de işletmeci olarak ürünlerimizi değerlendirme imkanımız oldu. Bizlere istihdam sağladığınız için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hacı Ali Eriş İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesini Ziyaret Etti

İlçenin Kıran mahallesinde bulunan Hacı Ali Eriş İmam Hatip Ortaokulu/Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Vali Sonel, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi, sohbet ederek birşeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu.
“Ordu’muzun birbirinden güzel 19 ilçesinden biri olan Çatalpınar İlçemizde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duydum” diyerek, öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali Sonel,  her Pazartesi günü mesaiye okul ziyaretiyle başladığını söyleyerek, her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirdiği ilçe programlarında da öğrencilerle ve öğretmenlerle bir arada olmaya devam edeceğini ifade etti.

“Ordu’muza Çok Ciddi Yatırımlar Aldık”

2,5 yıldır Ordu Valiliği görevinde bulunduğunu belirten Vali Sonel, Ordu da tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile güzel bir birliktelik olduğunu kaydetti ve “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu desteklerle eğitim başta olmak üzere Ordu’muza çok ciddi yatırımlar aldık. Ordu’da göreve başladığımızda deprem riski olan 66 okul binasını yıktık. Çok kısa bir sürede 57 okul, 790 dersliğe ulaştık. Bunların yanı sıra spor salonları, kütüphaneler, okul güçlendirmeleri yapıldı ve sizlere daha iyi şartlarda öğrenim imkânı sağlamak için hayata geçirildi” diye konuştu.

“Bu Ülke, Bu Bayrak Kolay Kazanılmadı”

“Sizler gelecekte daha güzel yerlere geleceksiniz. Bu ülke, bu bayrak kolay kazanılmadı” diyerek, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan Vali Sonel, ”Bayrağımıza, vatanımıza, ecdadımıza, değerlerimize sahip çıkacağız. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Rabbim gönlünüzden ne geçiyorsa ileride o mevkileri sizlere nasip etsin. Hangi işi yaparsanız yapın ama severek yapın. Yaptığınız işten mutlu olun ve en önemlisi de sizi yetiştiren emek veren öğretmenlerinizi asla unutmayın“ şeklinde konuştu.

“Eğitim Camiası Bizim İçin Çok Önemli”

Okulda görev yapan öğretmenlerle, öğretmenler odasında bir araya gelen Vali Sonel, “Eğitim camiası bizim için çok önemli. Meslek hayatımız  boyunca özellikle kız çocuklarımızın okumasına özel önem verdik. Bu konuda çeşitli projeler de uyguladık. Geçmişte destek verdiğimiz bir çok evladımızı  şimdi meslek sahibi olduklarını görünce bizler de çok mutlu oluyoruz” diyerek, Köse Kaymakamlığı esnasında ortaokul öğrencisi olan  ve şu anda İstanbul’da bir okulda öğretmenlik yapan Zeynep Öğretmeni telefonla aradı, hal ve hatırını sordu. Vali Sonel tarafından telefonla aranan Zeynep Öğretmen de çok duygulanarak, “Üzerimizde çok hakkınız, emeğiniz var. Çok kıymet bilen bir idarecisiniz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz çok şanslı” diye konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere yurt dışı ve yurt içi gezisi sözü veren ve bu sözünü yerine getiren Vali Sonel’in düzenlediği İzmir gezisine katılan öğretmenlerden birisi olan okulun Kimya Öğretmeni Hatice Uzun da duygularını şöyle dile getirdi:
“Öğretmenler için düzenlemiş olduğunuz İzmir gezisine katılan öğretmenlerden birisiyim. İzmir gezisi sonrasında teşekkür etmek amacıyla makamınızda sizleri ziyaret ettiğimizde çok şaşırmıştık. Çünkü, siz bizleri o kadar sıcak, o kadar içten karşılamıştınız ki bu durum karşısında hepimiz hayrete düştük ve çok şaşırdık. Açıkcası duygulandık. Bize değerli olduğumuzu hissettirdiniz. Bundan dolayı da çok mutlu olduk.”

Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Çatalpınar İlçesinin merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Vali Sonel, “19 ilçe 772 mahallesi ile dağınık bir yerleşim yerine sahip olan Ordu’muzda tüm kurumlarımızla birlikte en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz” dedi.
Muhtarlardan toplantıda sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Sonel, ”Yapılanlar ve eksik olanlar neler? Toplantımızda masaya yatırıp çözümler bulacağız” diye konuştu. Muhtarlarımız devletimizin en ücra köşesindeki temsilcileri olarak milli takım ruhuyla yöremize hizmet edeceklerini ifade ederek muhtarlarımızla istişarede bulundu.

Esnafları Ziyaret Etti
Vali Sonel, Çatalpınar İlçesinde beraberinde Kaymakam Bilal Göksun, Belediye Başkanı Ahmet Türe ile birlikte esnafları ziyaret etti.
Sokaktaki vatandaşlarla da sohbet ederek hatırlarını soran, Vali Sonel, esnafları gezerek hayırlı işler temennisinde bulundu. Esnaflardan çeşitli gıda ürünleri satın alarak, beraberinde bulunanlara ve vatandaşlara ikram etti.

Tekstil Firmalarını Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel, ülkemizde bir çok ünlü markaya dikim yapan FGA tekstilin Çatalpınar Şubesini de ziyaret ederek, 107 kişinin istihdam edildiği tekstil de üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Vali Sonel, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile yürüttüğü Tekstilpark projeleri kapsamında Çamaş ve Çatalpınar ilçeleri arasında bulunan Elmaköy mahallesinde yapımına başlanan üretim tesisinin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. İnşaat tamamlandığında Fatsa OSB’de yatırımı bulunan SLN Tekstil firması tarafından 400 kişi istihdam edilecek.

Çatalpınar Çevre Yolu’nda İncelemede Bulundu

Karayolları tarafından bir süre önce yapımı tamamlanan Çatalpınar Çevre Yolu’nda incelemede bulunan ve yetkililerden detaylı bilgi alan Vali Sonel, “Ordu genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın katkılarıyla Karayolları teşkilatımızın çok ciddi çalışmaları var. Fatsa, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı güzergahında yer alan Çatalpınar Çevre Yolu’nun bitmesi, hem bizleri, hem de yöre insanımızı çok mutlu etti. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Çevre Yolunun yöremize, ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu