GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiOrdu ValiliğiUlaşım

Tarihi Gün! Bakan Karaismailoğlu: “Başladığımız İşi Bitiririz!”

Karadeniz’in yıllardır hayali olan projelerden biri olan Ünye Akkuş Niksar Karayolu temel atma töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirildi. 94 Km’lik yolun kısa sürede bitirileceğini söyleyen bakan, “Başladığımız işi anında bitiririz” mesajı verdi.

Törene Karaismailoğlu’nun yanı sıra Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Ordu Büyükşehir Beleidye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Anayasa Komisyonu Başkanı ve Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu il protokolü, milletvekilleri ve milletvekili adayları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce bölge halkı katılım gösterdi.

 

 

Karayolları Genel Müdürü: “Ordu’yu İç Anadolu İle Buluşturacağız”

Programın açılış konuşmalarını Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu gerçekleştirdi. Uraloğlu, değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi:

“Ordu ilimizi güneye bağlayan bu önemli güzergahımızdaki çalışmaları başlatıyoruz. Öncesinde Samsun Sarp arasındaki Karadeniz Sahil Yolu’nun bitirerek hizmete açtık. Bu sahil yolunun açılış törenini de Perşembe Bolaman arasındaki Nefise Akçelik tünellerinde yaptık. 2007 yılında yaptığımız bu açılışta 3820 metrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun karayolu tünelini açmıştık o dönemde. Şimdiki tünel uzunluklarımızı biliyorsunuz. Ordu’yu esasında İç Anadolu’ya ve tüm Türkiye’ye bağlayacak önemli bir alternatif yolumuzun çalışmalarını bugün başlatıyoruz. Projemizde 3 buçuk milyon metreküp toprak hareketimiz var. 78 bin metreküp beton imalatı yapacağız. 4 bin 210 ton betonarme demiri kullanacağız. 570 bin ton temel ve alt temel imalatı ve nihayetinde de 320 bin ton sıcak karışım imalatını yolumuzda yapmış olacağız. Başlamak bitirmenin yüzde 50’sidir. Biz de başladığımız her işi bitirdik. İnşallah bunu da bitireceğiz.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı: “İki Medeniyeti Birbirine Bağlıyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı değerlendirmede, “Karadeniz ve Akdeniz olmak üzere aslında iki medeniyeti birbirine bağlıyoruz” dedi.

Bugün en mutlu günlerimizden bir tanesi. Cumhurbaşkanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Böyle çalışkan iki bakanımızı Ordu’ya gönderdiği için. Ulaştırma Bakanımızla birlikte bugün bu temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Milli Eğitim Bakanımız ise son 10 günde, alacağımız aşağı yukarı 20 yıllık yatırımı da Ordu’ya yağdırdı. Bugünlerde yağmur da çok yağıyor, bereket de yağıyor. Yatırımlar da yağıyor. Bu yol iki denizi, Akdeniz ve Karadeniz’i birbirine bağlıyor. Aslında iki medeniyeti de bağlıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Bambaşka Bir Tarih Yazıyoruz”

Aynı zamanda 28. Dönem Ak Parti Ordu Milletvekili adayı olan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer:

“Sayın Bakanımıza, böylesine kritik bir projeyle sadece Ordu ve Tokat’ın Akdeniz’e bağlanmasının yanı sıra, nefes borusunu açan bir yolu hızlı bir şekilde hizmete alacağı için, siz değerli hemşehrilerim adına içten şükranlarımı sunuyorum. Çünkü Fatsa’nın, Kumru’nun ve diğer ilçelerimizin yollarıyla ilgili ne talebimiz olduysa hiç reddetmedi. Reddedeceğine de inanmıyorum. İnşallah Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın tüm imkanlarını İnşallah bundan sonra çok daha fazla bir şekilde siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunacaktır.

Samsun Ordu ve Trabzon artık el ele büyüyecek. Samsun’da kıymetli bakanımız Mehmet Muş var, Ordu’da ben varım ve Trabzon’da da Ulaştırma ve Altyapı bakanımız var. İnşallah Doğu Karadeniz, yatırımlarıyla, hizmetleriyle bambaşka olacak. Türkiye son 21 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bambaşka bir tarih yazıyor.” Şeklinde konuştu.

 

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismaioğlu: “Başladığımız İşi Bitiririz”

Bakan Karaismailoğlu, 14 Mayıs seçimlerine de işaret ettiği konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son 21 yıldır devam ediyor. Türkiye’de hayal edilen pek çok şey artık gerçeğe dönüşüyor. Sonuçta milletimiz kazanıyor, Türkiye kazanıyor. Bizim için Karadeniz bir başka. Ordu bambaşka. Ordu anlatılmaz, yaşanır. Ordu için ne yapsak azdır ve yapmaya devam edeceğiz. Sadece Ulaştırma Bakanlığı Ordu’da 45 milyar liralık yatırım yaptı. Şuanda da sadece Karayolları Genel Müdürlüğü Ordu’da 20 tane projede ve toplam maliyeti 20 milyar lira olan projelerimizde yoğun bir çalışma gösteriyor. Sadece Ordu çevre yolumuzda tam 24 km’lik yolumuzun 9 buçuk km’si tünel. Şuan işin yüzde 70’inden fazlasını da bitirdik.  Sonucunda Ordu büyüyecek ve Ordu ile birlikte Türkiye büyüyecek. Ünye Akkuş Niksar Yolumuz 94 km uzunluğunda. İnşallah bu kadar bitirdiğimiz projelerimizin yanında bu bir şey değil değerli arkadaşlar. Başladık mı bitiririz. Ayrıca bu yolun Niksar-Tokat kanadında da hummalı bir çalışma var. Tabi Kuzey-Güney aksında önemli bir lojistik koridor imkanı sağlayacak bu yol. Türkiye’de 21 yıldır bir tarih yazılıyor arkadaşlar. Türkiye artık büyük düşünüyor. İnşallah 14 Mayıs büyük bir fırsattır ve önümüz daha da açılacaktır. Ordu olarak bize vereceğiniz güçlü destek, Mahmut hocama vereceğiniz güçlü destek bizim Ankara’daki yürüyüşümüzü değiştirecektir arkadaşlar. Bu desteğiniz bölgemize kalkınma olarak gelişme olarak dönecektir. Karadeniz’de Ordu’da zor bir coğrafya var ancak bakın bir bir bitiriyoruz projeleri. İnşallah Fatsa çevre yoluna da başlayıp onu da bitireceğiz. İşte Türkiye bu şekilde büyüyerek dünyanın en gelişmiş ülkeleri, arasına girecektir. İşte bunun için tedbiri elden bırakmayacağız ve 14 Mayıs’tan sonra gaza basıp Niksar Yolu’nun en kısa sürede bitireceğiz, çevre yollarımızı en kısa sürede bitireceğiz. Başladığımız işi anında bitiririz. Artık milletinin hizmetkarı olan hükümetler var. Bizim düsturumuz budur. Biz fazla konuşmayız, bizim icraatlarımız konuşur. Onlarca açılışımıza yetişemiyoruz. Türkiye devlet aklıyla üretilmiş projeler sayesinde aldı başını gidiyor. Bu birilerinin zoruna gidiyor, gidecekte. O yüzden biz milletimizle birlikte milletimizin yolunu açmaya devam edeceğiz. Zamanımız az ve çok çalışacağız. İnşallah bu sandıkları Ordu’dan patlatacağız, Tokat’tan başlatacağız.”

 

Günün anlamına ilişkin konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımı ile birlikte temel atma töreni gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, hep birlikte butonlara basarak bu tarihi günün ilk betonunu döktüler.

 

Haber: Talip Kocakoç

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu