GündemÜnye

Tavlı: “Sosyal İmkanlarımızla Bölgede Öne Çıkan Bir Ünye Var”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe genelindeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek bölgedeki yatırım ve hizmetleri değerlendirdi.

 

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Gazetecilerle Ünye’yi konuşan Başkan Tavlı burada bir açıklama yaparak, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

Bizim çok önemsediğimiz projelerden biri Görevindeki Batıpark projesi. Çok şükür ihale ettik. 23 milyon 900 bin TL bedel ile işi yüklenici firmaya verdik.

Batıpark özellikle yıl sonum itibariyle hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. Hemen Batıpark’ın yanında hanım kardeşlerimize ait bir plaj hazırladık ve hemen yanında kadınca yaşam merkezimiz oluşturuldu. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu projemiz Karadeniz’de nadide özel bir tesis olacak. Hanım kardeşlerimizin canı sıkılmadan uzunca bir süre vakit geçirebilecek leri bir yer olacak.

Bunun yanında yöresel ürünler ve aşevi hizmetimizi Ünyelilerin hizmetine sunduk. Topşamda 3 bin kişilik yemek çıkararak şehrimizde Ramazan boyunca hizmetimizi verdik. Bundan sonra da engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofrasından eksik olmayacağız.

 

Yine çocuklarımızın trafik konusundaki bilincine yönelik çocuk trafik eğitim pistini tamamladık. Çocuklar trafikte nasıl davnmalı, neler yapmalı gibi konuları öğrenerek geleceğe hazırlanıyorlar. 10 – 15 gün içinde oradaki otobüsümüz çocuk sineması olarak da hizmet verecek. Milli eğitim ve emniyetle birlikte çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

 

Yine Gençlik ve Spor Bakanlığı paudaşlığında amatör spor kulüplerimizin giyinme ve soyunma, hakem odaları olmak üzere 6 tane spor kulübü bölümlerimiz var. Çocuk trafik eğitim merkezinin açılılı ile birlikte bu alanları da amatör spor kulüplerimize teslim edeceğiz.

Karadeniz bölgesinde bizim belediyemiz kadar sosyal belediyecilik anlamında hizmet veren bir belediye daha olmadığını düşünüyorum. Biz burada özel sektörde rakip değiliz. Bizim derdimiz hemşehrilerimizin tamamının sosyal olanaklara ulaşabilmesi. Ve bu çalışmalarımız bir yandan özel sektörde de ilham kaynağı olacaktır.

 

Akkuş Niksar Yolu ihalesi yapıldı. Çok koşturduk, bazen üzüldük, büyüklerimizi rahatsıs ettik, bakanlıl bazında ziyaretlerimizi yaptık. Küçümseyenler de noldu ama biz boş durmadık. Şimdi sahada yer teslimi yaşıldı ve şantiye kuruluyor. Cumhurbaşkanımızın Ordu ziyaretinde orası için bir temel atma töreni yapacağını düşünüyorum. Uzun yıllar hayalimiz olan bu yolun yapılaram hizmet veren bir hale gelmesi bölgemizin hareketlenmesine ve zenginleşmesini de vesile olacaktır.

 

Öte yandan Ünye Kültür Merkezimiz sayın bakanımız Mahmut Özer’in de müjdeleriyle kısa sürede tamamlanacaktır. Bu hem bizleri mutlu edecek hem de şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacaktır. Gecikti mi evet gecikti ama bugün artık bu işi tamamlayabilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

AVM’nin üst katında Kültür Bakanlığı Genel Müdürlüğü himayesinde bir kütüphane oluşturuyoruz. Proje tamam ihaleler tamam, bir iki hafta içerisinde kurdelesini keserek hemşehrilerimizin hizmetüne sunacağımızı belirtmek istiyorum.

Yine tabakhane deresindeki sorunlara çözüm bulacağız. Gençlik merkezine yönelik tabakhane deresi üzerine bir yaya köprüsü ile alakalı çalışma yapacağız. İhale yapıldı, yer teslimi yapıldı. Bu dere ve köprüler üzerinde hızlı bir şekilde çalışmaları tamamlayacağız.

Haber: Talip Kocakoç – Meltem Arslan

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu