GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyaset

Uğur Gümüş De Aday Adaylığını Açıkladı

2023 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi aday adaylığı başvurularının başlamasıyla birlikte Ordu’da da milletvekili aday adayları bir bir açıklama yapmaya başladı. Eğitim ve siyasi camiada tanınan isimlerden biri olan Uğur Gümüş de Ordu için aday adayı olduğunu açıkladı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için AK Parti’den aday adayı olmak üzere 13 Mart 2023’te öğretmenlik görevinden istifa eden Uğur Gümüş, “Hak yolunda hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz” dedi.

 

Aday Adaylığını Açıkladı!

Gümüş, “01/11/1967 yılında, Ordu Altınordu Aziziye Mahallesinde doğdum. Perşembe nüfusuna kayıtlıyım. 1992 yılında Refah Partisi yönetim kurulu olarak siyasete başladım. Refah Partisi kapatıldıktan sonra Fazilet Partisi kurucu üyesi olarak siyaset hayatıma devam ettim. Fazilet Partisi de kapatılınca Ordu’da AK Parti’de kurucu üyesi olarak görev aldım. AK Parti’de il yönetiminde il başkan yardımcılığı görevi yaptıktan sonra 2007-2010 yılları arası merkez ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Bu süre içerisinde partimize faydalı olmaya çalıştım. 2015 yılında mesleğim olan öğretmenliğe geri döndüm. 2015 ile 13 Mart 2023’e kadar Ordu Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik yapmaktaydım. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için AK Parti’den aday adayı olmak üzere 13 Mart 2023’te öğretmenlik görevimden istifa ettim” diye konuştu.

 

“Ülkemin Geleceği İçin Hizmet Edeceğim”

“Kurucusu olduğum partimde memleketime hizmet etmek, ülkemizin geleceği için çalışmak, milletimizin sıkıntılarını, problemlerini, dertlerini çözmek üzere bu yola çıktık” diyen Gümüş, “Niyetimiz hayır, akıbette inşallah hayır olur. Bu duygu ve düşüncelerle aday adayı olduk. Hayırlısı neyse o olsun. Seçildiğimiz taktirde güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Gerek teşkilatlarımız, gerekse kamuoyu bizim geçmişte ki yapmış olduğumuz çalışmalardan bizi tanımakta. Geçmiş dönem içerisinde, ahlaki ölçüler içerisinde hak ve adaleti üstün tutarak hizmet yaptık. Bunun takdirini kamuoyu biliyor. Biz hiçbir zaman dava şuuru içerisinde ilkelerimizden, dürüstlüğümüzden taviz vermedik. Devlet malını beytü’l-mal olarak gördük. Hiç kimseye devlet malının peşkeş çekilmesine izin vermedik. Bundan sonra ki yaşantımızda da ömrümüz olursa hizmet edersek aynı duygu ve düşüncelerle, hak yolunda hizmet etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu