GündemKöşe Yazıları

ÜNSİYAD Çok Mutlu

Geçtiğimiz hafta Ünye İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzün okullarımızda yapmış olduğu farklı sınıfların açılışı vardı. Tabi bu sınıfların oluşmasında Ünyeli iş insanlarının katkıları büyük olunca bir program düzenlenmiş ve açılışları hep birlikte gerçekleşti. Yapılan yardımların nerelere harcandığı değildi konu, ilçe milli eğitim Müdürümüzün yani Özgür Tokgöz hocamızın belirlediği hedefi yakalamasının iş insanlarının yanına gittiğinde heyecanla anlattığı projelerin hem hayata geçme süresi, hem de Türkiye genelinde öğrencilerinin elde etmiş olduğu başarıları, destekleyenler olarak bu heyecana onları da ortak etmek ve paylaşmaktı bir anlamda.

Ünyeli iş adamları İstanbul’dan toplu olarak geldiler, yapılan sınıfları yerinde gördüler ve bu heyecana ortak oldular. Çünkü onlarda bu sıralardan geçmişlerdi, o günkü şartlara göre okumuşlardı. Hem anıları tazelendi, hem de şimdiki öğrencilerin Dünya ile yarışını görüp daha ileri taşımanın heyecanına kapıldılar.  Her ne kadar yeni nesil sokakta oynamasa da ellerinde telefon zaman geçirmeyen çok öğrencimiz var. Sınıflarda yapılan üç boyutlu gösteriler, ahşap ile kendi oyuncağını tasarlayan küçükler ve en önemlisi kendi uçuracağı uçağın veya Dronun çipini kendi üreten bir sınıfımızın olması insanı çok mutlu ediyor.

Burada bu sınıfların açılması adına güzel bir proje ve doğru anlatımla İş insanları ile görüşmek toplantı yapmak, sonrasında da çıkan sonuçları paydaşları ile paylaşıp onları da bu heyecana ortak etmesi alkışlanacak bir durumdur. Burada her iki tarafı da kutluyor ve bu güzel başarıların devamının geleceğini görmekteyim. Çünkü Ünsiyad grubunun gözlerinde bu ışıltı her zaman var ama bugünkü ışıltı bambaşka idi. Biz hep böyle birlik ve beraberlik ile daha çok işlere imza atacağımıza inanıyorum.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu