GündemÜnyeYaşam

Ünye’den İlk Hacı Kafilesi Kutsal Beldelere Hareket Etti

2023 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda hac ibadetini yerine getirmek üzere Ünye’den 48 kişilik ilk hacı kafilesi 31.05.2023 Çarşamba sabahı Ünye Otogarından hareket etti.
Sabah 6.00’da havalimanına ulaşan Hacı adayları için Ordu İl Müftülüğü tarafından uğurlama programı düzenlendi.

Ordu’dan hacca gidecekler hakkında açıklama yapan Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, “ 2023 yılı hac mevsimde ilimiz genelinde Diyanet İşleri Başkanlığınca 3 kafile halinde 466 hacı adayı, turizm acenteleriyle ise 339 hacı adayımız hacca gidiyor. İlk kafilemiz 31.05.2023 tarihinde yani yarın, ikinci kafilemiz 02.06.2023 tarihinde ve üçüncü kafilemiz ise 05.06.2023 tarihinde mübarek topraklara hareket edecektir” diyerek açıkladı.

“Rabbimize olan yakınlığınızı artırsın”

Hacı adayları için dua eden Müftü Çiçek, “Ateşten kurtulan Hz. İbrahim’ce günah alevinden kurtulmak için ‘Ben Rabbime gidiyorum’ diyerek ibadet yolculuğuna koyulan Ey Rahmanın misafirleri, Allah’a kavuşma sevdalıları, Ey ibadet göçüne hazırlanan hac yolcuları, Duyufü’r-Rahmân’ın misafirleri. Rabbim haccınızı daha şimdiden mebrur eylesin. Gözleriniz Beytullah’ta, gönülleriniz daim sahibinde bulunsun. Nazargâhı ilahî kalplerinizle Beytullah karşı karşıya kalsın. Kâbe’ye olan yakınlığınız Rabbimize olan yakınlığınızı artırsın. Kulluk kampınız bereketli, derdiniz ilahi emirleri yerine getirerek rızaya kavuşmak olsun” dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu